Dopoledne s Proglasem s Vietnamskou komunitou

Dopoledne s Proglasem s Vietnamskou komunitou

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Ve středu 1. dubna jsme navštívili Vietnamskou komunitu a spojili jsme se s europoslankyní Michaelou Šojdrovou. Dopoledne s Poglasem přinese odpověď na otázku, jak cizincům ve zvládání tohoto nelehkého období pomáhá charita, a v závěru se podíváme na Slovensko za manželi Magdou Vášaryovou a Milanem Lasicou. 

Naším prvním hostem po telefonních linkách byl Minh Mai, student a koordinátor neziskové organizace Viet Up. Neformální skupina mladých Čecho – Vietnamců, kteří dlouhodobě usilují o propojení obou našich komunit, se přirozeně zapojila do všech dobrovolnických aktivit těchto dní.  Mladí Vietnamci a jejich rodiny projevili okamžitě solidaritu a zvedli vlnu nebývalé vděčnosti na sociálních sítích.  

Evropský parlament zažil v minulém týdnu unikátní hlasování. Europoslanci poprvé v historii hlasovali emailem. V rámci této volby schválili tři urgentní opatření, které se týkají pomoci členským státům při řešení následků nákazy koronavirem. Více jsme probrali už teď s Michaelou Šojdrovou, poslankyní Evropského parlamentu z poslaneckého klubu Evropské lidové strany.

Situaci cizinců na území ČR v těchto dnech komplikuje snaha některých zaměstnavatelů zbavit se za nouzového stavu odpovědnosti za zaměstnance ze zahraničí. Poradna pro cizince a uprchlíky Diecézní charity Plzeň, která tyto problémy s klienty řeší, proto vydává hned v několika jazykových variantách Upozornění pro cizince zaměstnané v ČR. Více přiblížila vedoucí poradny Klára Zachová.

Závěrečným hostem Dopoledne s Proglasem byla manželská dvojice – herec a režisér Milan Lasica, a politička Magda Vašáryová.  

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta II d moll pro sopranino - Largo; Autor: Pepusch Johann Christian; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - cembalo
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony