I na Zelený čtvrtek vysíláme Dopoledne s Proglasem

I na Zelený čtvrtek vysíláme Dopoledne s Proglasem

Nad významem dnešního dne, při němž bylo Poslední večeří ustanoveno společenství církve, se zamýšlí Zdeněk Jančařík, salesián působícího v Brně - Žabovřeskách. 

Slovo dostal i ředitel téže komunity Libor Všetula. Připravili jsme pro vás rovněž úvahu z knihy Josefa Prokeše „Pán se stará“ v podání jejího autora.

Na úvod jsme si vyslechli salesiána Zdeňka Jančaříka, autora tří částečně autobiografických duchovních knih „Přeskočit horu“, „Plátno z Turína“ a „Miláček Páně“. Své zamyšlení o eucharistické hostině, učednictví, Jidášově zradě a křehkosti lidské svobody vytvořil speciálně pro dnešní vysílání.

Eucharistická hostina tvoří jádro církevního společenství. Žijeme a pohybujeme se v dějinách, v proměnách času, někdy velmi náhlých a nečekaných. V dnešním Dopoledni s Proglasem jsme vám nabídli vám úvahu P. Josefa Prokeše z jeho aktuální knihy „Pán se stará“, která se zamýšlí nad současnou církví coby potenciálním „polem Boží lásky“. V jejím rámci zazní rovněž výňatky z exhortace papeže Františka „Evangelium gaudii“ v podání Igora Dostálka.

Velikonoce s brněnskou žabovřeskou salesiánskou komunitou mají silný společenský, a navíc mezigenerační rozměr. Jak bude letošní svátky trávit tato komunita? Na naše otázky odpovídal její ředitel P. Libor Všetula.

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony