I na Zelený čtvrtek vysíláme Dopoledne s Proglasem

I na Zelený čtvrtek vysíláme Dopoledne s Proglasem

Pořad v souvislostech


Zelený čtvrtek
Budeme vysílat

Mezinárodní den dětských obětí agrese
Překonat úzkost
Dopoledne s Proglasem
Vysílali jsme

Mezinárodní den dětských obětí agrese

Oživení cestovního ruchu

Oživení cestovního ruchu
Audioarchiv

Nad významem dnešního dne, při němž bylo Poslední večeří ustanoveno společenství církve, se zamýšlí Zdeněk Jančařík, salesián působícího v Brně - Žabovřeskách. 

Slovo dostal i ředitel téže komunity Libor Všetula. Připravili jsme pro vás rovněž úvahu z knihy Josefa Prokeše „Pán se stará“ v podání jejího autora.

Na úvod jsme si vyslechli salesiána Zdeňka Jančaříka, autora tří částečně autobiografických duchovních knih „Přeskočit horu“, „Plátno z Turína“ a „Miláček Páně“. Své zamyšlení o eucharistické hostině, učednictví, Jidášově zradě a křehkosti lidské svobody vytvořil speciálně pro dnešní vysílání.

Eucharistická hostina tvoří jádro církevního společenství. Žijeme a pohybujeme se v dějinách, v proměnách času, někdy velmi náhlých a nečekaných. V dnešním Dopoledni s Proglasem jsme vám nabídli vám úvahu P. Josefa Prokeše z jeho aktuální knihy „Pán se stará“, která se zamýšlí nad současnou církví coby potenciálním „polem Boží lásky“. V jejím rámci zazní rovněž výňatky z exhortace papeže Františka „Evangelium gaudii“ v podání Igora Dostálka.

Velikonoce s brněnskou žabovřeskou salesiánskou komunitou mají silný společenský, a navíc mezigenerační rozměr. Jak bude letošní svátky trávit tato komunita? Na naše otázky odpovídal její ředitel P. Libor Všetula.