Ivan Čermák: Fotbal je pro mě nedílnou součástí každodenního života

Ivan Čermák: Fotbal je pro mě nedílnou součástí každodenního života
1. června 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Petr Najman

Jaký dopad měla koronavirová krize na fotbal? A je možné se hraním fotbalu v dnešní době uživit? V Dopoledni s Proglasem jsme přivítali hráče fotbalu a trenéra starších žáků v FKM Vysočina Jihlava Ivana Čermáka.

„Fotbal je pro mě nedílnou součástí každodenního života. Možná když to řeknu hloupě, tak je to pro mě v podstatě práce, ale zároveň obrovský koníček. Od malička žiju fotbalem a je pro mě na prvním místě,“ říká Ivan Čermák a vzpomíná, že už jako malé dítě si nejraději hrál s míčem a také měl vzor ve svém starším bratrovi, který do fotbalu chodil a měl jej moc rád.

Fotbalem se podle našeho hosta dá uživit, ale je třeba vzít v potaz, že profesionální fotbal v Česku je 1. a druhá liga s tím, že mezi 1. a 2. ligou jsou rozdíly a záleží také na daném klubu. „Když pominu Spartu, Slávii a další vyspělejší týmy, kde platy hráčů jsou docela zajímavé, platy v 2. lize nejsou takové, jaké by si lidé představovali. Spíše vidí z médií ty platy hráčů opravdu top mužstev v Česku a ve světě,“ vysvětluje bývalý druholigový hráč a nynější trenér starších žáků.

V posledním roce, kdy nebylo možné trénovat, Ivanu Čermákovi nejvíce chybělo setkávání se se svěřenci, a to nejen přímo na hřišti, ale i v kabině. „(Chyběl) sociální kontakt, komunikace s hráči na osobní úrovni – nemyslím tím formou sociálních sítí – ta možnost být venku, věnovat se té práci naplno,“ uzavírá náš host.

Celý rozhovor poslouchejte v audioarchivu.

foto: Jan Krbec

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.