Jako dělník jeviště strádám, přiznal herec Miroslav Hanuš

Jako dělník jeviště strádám, přiznal herec Miroslav Hanuš

Pořad v souvislostech


V hlavní roli Miroslav Hanuš
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Dopolední vysílání Proglasu přináší jako každý všední den po deváté hodině setkání s hostem. Dnes ve studiu s Marcelou Kopeckou zasedl Miroslav Hanuš, herec, divadelní režisér a dramatik. Do povědomí televizních diváků se zapsal jako major Korejs v úspěšném seriálu Případy prvního oddělení nebo jako tanečník v projektu Stardance. Návštěvníci pražského Divadla v Dlouhé, kde měl svou domovskou scénu, ho mohli roky vídat ve výrazných rolích. Nejen pro zdejší soubor také adaptoval a režíroval několik her. Stálé divadelní angažmá nicméně po padesátce opustil a dnes pracuje takzvaně na volné noze.

Nositel Českého lva za vedlejší mužský herecký výkon ve snímku Nikdy nejsme sami se v rozhovoru svěřil, jak mu pobyt zejména na jevišti v době uzavření divadel chybí.  "Přemýšlím, jestli jsem tu profesi nezapomněl, jestli mi to půjde a jestli mne třeba opět nebude trápit tréma, jako když jsem začínal," řekl Miroslav Hanuš a přiznal, že před vystoupením dokonce i pravidelně zvracel. V kondici se udržuje například tím, že před spaním čte manželce."Je můj jedinej divák, zatím. Sice brzy usne, ale já čtu dál," vysvětlil.  

Koronavirus mu ale umožnil "opravit" si nohu a zuby, což dosud kvůli angažmá nebylo možné. "Sice jsem vyčerpal své úspory, ale zase jsem k Vám přišel poměrně novej," dodal s úsměvem, který se přes radiové vlny dostal i k posluchačům a nezmizel ani při popisu těžkých životních chvil. Jaké to byly? Co jej přivedlo na prkna, která znamenají svět? Jaký je jeho osobní život po boku jeho ženy, choreografky Jany Hanušové, se kterou vychovali tři dcery? Poslechněte si v záznamu pořadu, který najdete v audioarchivu.  

foto: Po Praze se M. Hanuš dopravuje na skútru, na němž přijel i do pražského studia. Zvěčnila ho na něm redaktorka Lenka Rachel Veselá. 

NyníPísně
Píseň: Pofukuj, povievaj (2020); Interpret: Berglová Nina - zpěv, Bartuš Štefan - basa; Album: Berglová Nina, Bartuš Štefan: Inou krajinou
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony