K nedožitým 95. narozeninám skladatele Tugendlieba

K nedožitým 95. narozeninám skladatele Tugendlieba

Pořad v souvislostech


Tugendlieb zůstal jen jeden
Budeme vysílat

Hudební manželství. Hana a Radek Baborákovi
Sue Ryder
Sue Ryder
Vysílali jsme

Hudební manželství. Hana a Radek Baborákovi

Bróňa - učitel od ponku

Bróňa - učitel od ponku
Audioarchiv
25. listopadu 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Radka Rozkovcová

"Plníme, Kriste, tvoje přání..." – těmito slovy začíná píseň, kterou katoličtí věřící znají z kancionálu; je pod číslem 522. Jejím autorem byl Vítězslav Tugendlieb z Hranic, skladatel nejen duchovní hudby a také dlouholetý varhaník a pedagog. K jeho nedožitým 95. narozeninám uvádíme v Dopoledni s Proglasem v pátek 26. 11. 2021 v 9 hodin reprízu rozhovoru, který s ním v roce 2017 natočila redaktorka Radka Rozkovcová.

Životní cestou profesionálního hudebníka se vydala skladatelova dcera Monika – klavíristka a pedagožka konzervatoře, dcera Klára – violoncellistka a hudební redaktorka Proglasu, a také jeho vnoučata: Václav – hráč na pozoun, a sourozenci Helena – operní zpěvačka a Karel – hráč na trubku. V podání posledních dvou jmenovaných zazní v pořadu hudební ukázky, které natočilo Radio Proglas na gratulačním koncertě ke skladatelovým devadesátinám. 

Rozhovor s Vítězslavem Tugendliebem si můžete poslechnout zde: https://slovo.proglas.cz/kultura-a-vzdelavani/archivni-porady/vitejte-seniori/tugendlieb-zustal-jen-jeden/