Kouzlo vitráží nejen v kostelích

Kouzlo vitráží nejen v kostelích

Pořad v souvislostech


Kouzlo vitráží nejen v kostelích
Budeme vysílat

Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy
Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy
Tanzánie nadějná i bolavá
Vysílali jsme


Acorus

Acorus

Herečka Taťjana Medvecká
Audioarchiv

O kouzle barevných skel, skleněných vitráží a obrazů, si budeme povídat v Dopoledni s Proglasem s majitelem firmy VITRAJ GLASS Vítězslavem Zilvarem. Poslouchejte 27. 7. 2022 v 9.00 a 28. 7. 2022 v 0.05.

ilustrační foto z produkce VITRAJ GLASSV našem pořadu navštívíme firmu VITRAJ GLASS v Opočně pod Orlickými horami, která se již 30 let zabývá restaurováním skleněných kostelních a historických vitráží, ale i vyhotovováním vitráží nových, a to do významných objektů v celé republice i zahraničí, ale i do domácností. Proto firma spolupracuje také s akademickými malíři a bytovými architekty.

ilustrační foto z produkce VITRAJ GLASSPronikneme do tajů krásných barevných skel a budeme přítomni i jejich montáže. Prohlédneme si také výstavu, která v době natáčení probíhala v historické budově opočenské Panské míčovny – špejcharu.

ilustrační foto z produkce VITRAJ GLASSMajitel firmy Vítězslav Zilvar nám podá zasvěcený výklad ke všem zajímavostem souvisejících s navrhováním, výrobou i prodejem vitráží a také s problematikou a někdy i dobrodružnou rekonstrukcí vitráží historických. Dozvíme se, kde všude můžeme jeho výrobky vidět. Míst u nás i v zahraničí je ovšem takové množství, že připomeneme jen některá.

Pořad připravil a moderuje Martin Weisbauer.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.