Mluvčí R. Daněk: Když s něčím nesouhlasím, nebudu o tom mluvit

Mluvčí R. Daněk: Když s něčím nesouhlasím, nebudu o tom mluvit

Pořad v souvislostech


Tiskový mluvčí... co na to říct?
Budeme vysílat

Důl Michal
Důl Michal
Nadace manželů Vlčkových
Vysílali jsme


S Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou

S Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou

Na pomezí astronomie a víry
Audioarchiv
11. května 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Petr Najman

Vystudoval učitelství matematiky a fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě UK, pracoval v Československém a pak Českém rozhlase, prošel Radiem Vysočina, Impuls a Jihlavskými listy. Věnoval se také reklamě a marketingu. V současnosti je tiskovým mluvčím Jihlavského magistrátu. Hostem dnešního dopoledne s Proglasem byl pan Radovan Daněk.

„Rozhovorů jsem vedl nespočet,“ vzpomíná náš host na své působení v mediích a pokračuje: „Osudový rozhovor pro mě - když jsem začínal novinařinu, stal se předsedou ČSSD Miloš Zeman a shodou okolností jsem se dostal k tomu, že mě Český rozhlas poslal natočit s ním rozhovor a ten rozhovor se líbil. Pak mě nechali natáčet další a další rozhovory. A pak jsem kariéru i končil rozhovorem s Milošem Zemanem. (…) Já jsem byl spíš zpravodaj a zůstal jsem vždy věrný kraji Vysočina. (…) Za 14 let v (České) televizi jsem natočil a sestříhal 3000 reportáží.“

Od 1. ledna 2020 pracuje Radovan Daněk jako tiskový mluvčí Magistrátu Jihlava. „Vplul jsem do toho a pořád pluji. A nevím, kde zakotvím,“ usmívá se. Pan Daněk je velmi vděčný za tvým, ve kterém pracuje. Společně se snaží vyhovět novinářům tiskovými zprávami a konferencemi a také komunikují s úřady a politiky. „Snažíme se najít nejvhodnější cestu, jak projednávané téma sdělit veřejnosti,“ uvádí.

„Když s něčím nesouhlasím, nebudu o tom mluvit. Řeším to tak, že pošlu toho, kdo si to vymyslel, aby to řekl on. Nebo se snažím před média doporučit kompetentního člověka. Ale naštěstí se musím přiznat, že takovýchto věcí není moc a jsem rád, že se v Jihlavě daří spoustu věcí posouvat k lepšímu a že se městu daří,“ uzavírá Radovan Daněk.

Celý rozhovor i o natíčení v JE Dukovany nebo tipech na výlety v okolí Jihlavy poslouchejte v audioarchivu.

foto: Michal Novotný