Páteční Dopoledne s Proglasem: Na výstavu, do kostela v Lesné a na Andělský kemp

Páteční Dopoledne s Proglasem: Na výstavu, do kostela v Lesné a na Andělský kemp

Na tři témata se zaměří páteční vydání Dopoledne s Proglasem připravované brněnskou redakcí. K poslechu zveme jako obvykle od 9 hodin.

Na tábor na Příbramsko se chystají děti, které mají někoho z rodičů ve výkonu trestu. Prázdninovou aktivitu počtvrté pořádá Mezinárodní vězeňské společenství. V pátečním Dopoledni s Proglasem se spojíme s Žanetou Dvořáčkovou, která má na starosti projekty pro rodiny a děti.

Pozveme také na výstavu s názvem Nebe bylo plné hvězd. Tato slova použil františkán Benedikt Holota, když popisoval přepadení kláštera u Panny Marie Sněžné v Praze příslušníky komunistické Státní bezpečnosti v dubnu 1950. Výstava v želivském klášteře přiblíží život internovaných řeholníků, přiblížíme ji s autorkou Stanislavou Vodičkovou z Ústavu pro studium totalitních režimů.

Na závěr se vydáme do dokončeného kostela blahoslavené Marie Restituty na brněnském sídlišti Lesná. Kolegyně Eva Svobodová a Jana Kuklová se zúčastnily komentované prohlídky organizované v rámci festivalu Meeting Brno a hovořily s architektem Markem Štěpánem a farářem z Lesné P. Pavlem Hovězem.