Páteční Dopoledne s Proglasem: Na výstavu, do kostela v Lesné a na Andělský kemp

Páteční Dopoledne s Proglasem: Na výstavu, do kostela v Lesné a na Andělský kemp

Pořad v souvislostech


Na výstavu, do kostela v Lesné a na Andělský kemp
Budeme vysílat

Marie Rottrová, první dáma českého soulu
Španělská synagoga
Španělská synagoga
Vysílali jsme


Marie Rottrová, první dáma českého soulu

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum
Audioarchiv

Na tři témata se zaměří páteční vydání Dopoledne s Proglasem připravované brněnskou redakcí. K poslechu zveme jako obvykle od 9 hodin.

Na tábor na Příbramsko se chystají děti, které mají někoho z rodičů ve výkonu trestu. Prázdninovou aktivitu počtvrté pořádá Mezinárodní vězeňské společenství. V pátečním Dopoledni s Proglasem se spojíme s Žanetou Dvořáčkovou, která má na starosti projekty pro rodiny a děti.

Pozveme také na výstavu s názvem Nebe bylo plné hvězd. Tato slova použil františkán Benedikt Holota, když popisoval přepadení kláštera u Panny Marie Sněžné v Praze příslušníky komunistické Státní bezpečnosti v dubnu 1950. Výstava v želivském klášteře přiblíží život internovaných řeholníků, přiblížíme ji s autorkou Stanislavou Vodičkovou z Ústavu pro studium totalitních režimů.

Na závěr se vydáme do dokončeného kostela blahoslavené Marie Restituty na brněnském sídlišti Lesná. Kolegyně Eva Svobodová a Jana Kuklová se zúčastnily komentované prohlídky organizované v rámci festivalu Meeting Brno a hovořily s architektem Markem Štěpánem a farářem z Lesné P. Pavlem Hovězem.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Missa Bell Amfitrit altera - Gloria; Autor: Lasso Orlando di; Dirigent: o´Donnell James; Sóla: Timothy Roberts, Simcock Iain - varhany; Soubor: Sbor Westminsterské katedrály
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony