Páteční Dopoledne s Proglasem - O koronaviru ve světle blížícího se návratu do škol

Páteční Dopoledne s Proglasem - O koronaviru ve světle blížícího se návratu do škol

V posledních dnech si mnozí z nás stále častěji kladou otázku, jak se návrat dětí do škol a blížící se podzim podepíší na šíření koronaviru. V Dopoledni s Proglasem jsme se proto rozhodli poslední prázdninový pátek věnovat právě tomu, co v nejbližší době můžeme v souvislosti s onemocněním Covid-19 pravděpodobně očekávat.

Do brněnského studia si Filip Breindl pozval přednostu kliniky infekčních chorobz Fakultní nemocnice Brno Petra Husu. Hovořit s ním bude jak o nedaleké budoucnosti ve světle šíření SARS-COV-2, tak i o tom, co vědci o novém typu koronaviru už vědí a jak to v současnosti vypadá s vývojem vakcíny proti tomuto onemocnění.

V průběhu pořadu také zazní rozhovor s Rut Konvalinkovou, která působí jako ředitelka na loni otevřené základní církevní škole Filipka. V interview s Janou Kuklovou zavzpomíná na to, jak se krátce po zahájení svého provozu musela nová brněnská škola vypořádat s několikatýdenní vzdálenou výukou a také nám prozradí, jak se na Filipce připravují na nadcházející školní rok.

Dopoledne s Proglasem tentokrát zaměřené na události spojené se šířením koronaviru na Radiu Proglas uslyšíte poslední srpnový pátek 28. srpna v čase od 9:00.