Páteční dopoledne s Proglasem

Páteční dopoledne s Proglasem

Pořad v souvislostech


Páteční dopoledne s Proglasem
Audioarchiv

Situace kolem epidemie koronaviru a stavu nouze v České republice zůstává hlavním tématem dopoledního vysílání Proglasu, do kterého prostřednictvím telefonických vstupů zveme různé osobnosti.

Po páteční deváté hodině uslyšíte svědectví mladého muže s pozitivním testem na koronavirus - popíše průběh nemoci, ale i celý proces vedoucí od prvotních příznaků k odbornému vyšetření. Spojíme se i s českobudějovickým knězem Janem Madárem z Kongregace bratří Nejsvětejší svátosti - patří mezi kněze, jáhny a terapeuty, kteří nabízejí službu duchovní krizové pomoci. Ptát se budeme na záměr této služby i na to, jak mimořádná situace ovlivňuje kněžskou práci v těchto dnech.

Epidemie koronaviru a s ní související rušení různých akcí vedly k tomu, že v sobotu v nizozemském Naardenu neproběhne udělení Ceny Jana Ámose Komenského českému knězi a filosofovi Tomáši Halíkovi. V našem pořadu zazní jeho dřívější reakce na to, že má získat tuto nizozemskou cenu. Boj s nákazou odsunul ze zřetele širší veřejnosti situaci na turecko-řeckých hranicích, kudy se pokoušela řada běženců proniknout do Evropské unie, mezitím panují obavy z šíření epidemie v přeplněných uprchlických táborech na řeckých ostrovech. O situaci budeme hovořit s Dalimilem Petrilákem, analytikem sdružení Pomáháme lidem na útěku.