Pěší pouť za umělce 2022

Pěší pouť za umělce 2022

Pořad v souvislostech


Pěší pouť za umělce 2022
Budeme vysílat

Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy
Tanzánie nadějná i bolavá
Tanzánie nadějná i bolavá
Vysílali jsme


Je třeba vrátit místům jejich jména a příběhy

Acorus

Acorus
Audioarchiv
29. června 2022 Dopoledne s Proglasem Autor: Radka Rozkovcová

"Bůh dal vnímavost pro krásu každému člověku. Není každý výkonný umělec. Ale jde o to, abychom otevřeli srdce kráse Božího stvoření. Umění vychovává. Pouť je modlitba za každého z nás," říká herečka a letorka Božího slova z Centra pro kulturu Arcibiskupství olomouckého Martina Pavlíková. Spolu s ní přijal pozvání k tématu P. Jiří Zámečník, přerovský kaplan a biskupský delagát pro svatořečení.

Peší pouť za umělce se koná v roce 2022 po šestnácté. Její trasa letos povede z Uherského Hradiště přes Jarošov, Uherský Ostroh, Svatý Antonínek, Veselí nad Moravou, Strážnici a Milotice do Žarošic. Každý den nabídne přednášky a kulturní program, při němž se společně setká poutnická skupina a zájemci z řad široké veřejnosti.

Pouť se uskuteční v termínu od 24. do 30. července. Poutnická skupina je stále otevřena dalším zájemcům. Jaký smysl má v dnešní době pěší putování?

O své zážitky z loňského ročníku se v pořadu podělí také Vladimír Švarc.

Pouť zůstane u loňského tématu "Svatost se týká každého člověka", rozšířeno bude o zamyšlení nad otázkou "Kým je pro mě biskup?". Účastníci se dozvědí o životě a osobnosti kandidáta svatořečení P. Antonína Šuránka a připomenou si jeho letošní dvojité výročí: 1902–1982.

Podrobné informace o pouti najdete na webu www.kulturaslova.cz

Dopoledne s Proglasem připravila a moderuje Radka Rozkovcová.

Premiéra: 29. června 2022 v 9.00.