Petr Smejkal: Budeme jen doufat, že se díky masivnímu očkování bude křivka zplošťovat

Petr Smejkal: Budeme jen doufat, že se díky masivnímu očkování bude křivka zplošťovat

Pořad v souvislostech


K aktuální covidové situaci
Budeme vysílat

Hudební manželství. Hana a Radek Baborákovi
Sue Ryder
Sue Ryder
Vysílali jsme

Hudební manželství. Hana a Radek Baborákovi

Bróňa - učitel od ponku

Bróňa - učitel od ponku
Audioarchiv
19. listopadu 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Veronika Fráňová

V úterý přibylo v Česku přes 22 000 případů nemoci covid-19. Za středu testy odhalily dalších 14 119 případů, ve čtvrtek laboratoře potvrdily 13 374 případů, což je o bezmála 3 000 víc než před týdnem. Aktuální situace vyvolává řadu otázek. Hosty speciálu Dopoledne s Proglasem byli hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal, přednosta Ústavu etiky a humanitárních studií 3. LF UK Marek Orko Vácha, psycholog Dalibor Špok a odborník na analýzu dat ze sociálních sítí a vysokoškolský pedagog Josef Šlerka.

ČR je podle nákaz covidem za týden pátou nejvíc zasaženou zemí EU. Vyplývá to z dat Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC). Co se tedy stalo, že se opět dostáváme na přední příčky právě v takovýchto srovnáních? Jak tato opakující se situace doléhá na pracovníky ve zdravotnictví? A co radí psychologové, jak se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka?

 

Na současný stav i vývoj epidemie jsme se ptali epidemiologa Petra Smejkala, o dezinformacích jsme si povídali s datovým analytikem Josefem Šlerkou, o prožívání ztráty blízkých v době pandemie s psychologem a publicistou Daliborem Špokem a také jsme současný stav probrali z pohledu lékařské etiky s knězem a lékařským etikem Markem Orko Váchou.

Celý pořad najdete v našem audioarchivu.