Potraviny - dopolední téma na Proglasu

Potraviny - dopolední téma na Proglasu

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Setkání se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou
Setkání se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou
Martina Viktorie Kopecká
Vysílali jsme


Česká kosmická kancelář s Janem Kolářem

Česká kosmická kancelář s Janem Kolářem

NAUTIS
Audioarchiv

Jak změnila koronavirová pandemie naše stravovací návyky? Povíme si v úvodu pořadu. Řada lidí v naší společnosti je odkázána na pomoc potravinových bank, ovšem je otázkou, zda i v této době a časech nadcházejících budeme mít chuť pomáhat potřebným. A na závěr vás čeká duchovní povzbuzení od Martiny Viktorie Kopecké.

Karanténa a omezení pohybu má na většinu z nás výrazný vliv. Současná situace způsobená nákazou novým koronavirem tak má dopad nejen na cestovní ruch, restaurace a vztahy, ale také na stravovací návyky. Odbornice na hubnutí, lékařka, internistka, psychoterapeutka a také autorka odborných knih a propagátorka zdravého životního stylu - to je Kateřina Cajthamlová, kterou jsme přivítali v telefonickém rozhovoru. 

Jak koronavirová pandemie ovlivnila naše stravovací návyky? Na zmíněnou problematiku bychom se měli podívat ještě z jedné strany. I u nás totiž zůstávají lidé, kteří jsou v souvislosti s potravinami odkázáni na pomoc potravinových bank. Ředitelka České Federace Potravinových Bank Veronika Láchová byla hostem našeho dopoledního vysílání. 

Krabice od bot je největší sbírka vánočních dárků pro děti z chudých rodin v ČR a jediná celorepubliková sbírka, kde nejen obdarovaní, ale také dárci jsou děti. V loňském roce dárci věnovali více než 35 000 těchto krabic. Příjemci dárků jsou děti v sociálně vyloučených lokalitách, azylových domech, krizových centrech, pěstounských rodinách, nízkoprahových klubech, či jinde. A teď přišel čas na letní verzi sbírky Krabice od bot. Více prozradil tiskový mluvčí Diakonie Pavel Hanych

Posledním hostem našeho Dopoledne s Proglasem byla Martina Viktorie Kopecká, husitská farářka, ale také vztahová poradkyně.