Pukanová: Ti, co si prošli duševním onemocněním, mohou být pro společnost velkým přínosem

Pukanová: Ti, co si prošli duševním onemocněním mohou být pro společnost velkýmpřínosem

Pořad v souvislostech


Týdny duševního zdraví
Budeme vysílat

Sbírka na válečné veterány
Dušičky
Dušičky
Vysílali jsme


Sbírka na válečné veterány

Zdraví máme jen jedno

Zdraví máme jen jedno
Audioarchiv

Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v Česku. Letos proběhly mezi 10. zářím a 10. říjnem.

"Pro zlepšení postojů veřejnosti a odstranění předsudků je nutné o duševním zdraví a nemoci častěji hovořit nejen v médiích, ale i mezi sebou a také pořádat kulturní a společenské akce, které pomohou témata přinést do povědomí široké veřejnosti," řekla dnes na Proglasu Slavomíra Pukanová z Oddělení sociální psychiatrie Národního ústavu pro duševní zdraví, organizátorka programů Týdnů duševního zdraví. V rozhovoru s Marcelou Kopeckou mj. vyzdvihla úlohu lidí se zkušeností s psychiatrickým onemocněním v odborných týmech sociálních pracovníků a dalších skupin: "Tito peerkonzultanti či peerlektoři dokáží vnést komplexní a zejména empatický pohled na situaci, kterou si klienti procházejí."

Celý rozhovor si můžete poslechnout v našem audioarchivu nebo v podcastových aplikacích Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts či Soundtier. 

pukanova