Salesiánky: Mladí potřebují především najít smysl života

Salesiánky: Mladí potřebují především najít smysl života

40 let svého působení v České republice si v těchto dnech připomínají Dcery Panny Marie Pomocnice. Hlavní oslavy se uskuteční v neděli odpoledne v kostele svaté Terezie v pražských Kobylisích. Na odpolední mši svatou, která bude přenášená i online, pak v pondělí navážou oslavy v regionálních střediscích, kde se salesiánky věnují převážně práci s mládeží. 

"Od časů Dona Bosca se potřeby mladých velmi změnily. V našich podmínkách, mluvím-li o České republice, tak už nehrozí tolik hlad nebo že by se jim nedostávalo vzdělání. Hlavní potřeba současného mladého člověka je najít smysl života, a v tom se mladým snažíme asi nejvíce pomáhat," řekla v pořadu Dopoledne s Proglasem sestra Helena Křenková z pražské komunity. V rozhovoru dále přiblížila počátky působení saleziánek u nás i to, proč některé nosí řeholní oděv a jiné ne. "Z dob utajeného působení za totality jsme si asi odnesly flexibilu být s mládeží i za proměňujících se a náročných podmínek, což se v dnešní době i docela hodí,"  s úsměvem poznamenává v rozhovoru s. Helena a jmenuje činnosti, které spolu s dalšími 41 sestrami ukazují na charismata celé kongregace v Česku. 

Oslavy doprovází nové logo i hra SALOČTYŘKA, která zve k návštěvě čtyř míst v brněnském okolí, která mají určitou spojitost se salesiánskou tradicí a v jejichž těsné blízkosti jsou umístěny tabulky s QR kódem. Po načtení kódu se objeví stručný popis daného místa a také část obrázku, která po složení s dalšími třemi dílky vytvoří omalovánku. S tímto obrázkem se pak mají účastníci hry vyfotit a fotku zaslat do galerie.  

Při slavnostní bohoslužbě, kterou bude v neděli od 14 hodin celebrovat P. Martin Hobza SDB, obnoví tři salesiánky své sliby. Marie Zímová (Nika), Marie Hušková (Maru) a Jana Tauchmanová stály u zrodu českého díla salesiánek. Řeholní sliby složily tajně 6. prosince 1980 a letos po čtyřiceti letech je obnoví veřejně.

NyníPísně
Píseň: Myšlenky Johna Lennona (2020); Interpret: Brzobohatý Ondřej Gregor; Album: Brzobohatý O.: Myšlenky Johna Lennona (singl)
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony