Směs informací i humoru

Dměs informací o humuru

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Audioarchiv

Čtvrteční dopoledne s Proglasem nabídlo od 9. hodiny povídání s ředitelem Člověka v tísni Šimonem Pánkem a představení projektu olomoucké univerzity. Znáte český katolický satirtistický portál Tisíckráte? Tak se těšte na rozhovor s jeho tvůrcem, tajemným Felixem Kulpou. A čeká vás ještě humor z jiné strany - tentokrát od herečky Ivy Pazderkové.

Společnost Člověk v tísni nabízí humanitární pomoc po celém světě, v České republice pak dlouhodobě pomáhá v nejchudších regionech jednotlivcům i celým rodinám, kteří se dostali do problémů spojených s extrémní zadlužeností, nízkým vzděláním a neřešenou nezaměstnaností. V pořadu Dopoledne s Proglasem jsme požádali o rozhovor jejího zakladatele a ředitele Šimona Pánka.

V areálu Fakultní nemocnice Olomouc provádějí vědci a zaměstnanci z Ústavu translační a molekulární medicíny už od minulého týdne velkokapacitní testování vzorků na přítomnost nového typu koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID – 19. Denní kapacita testování by měla dosáhnout tisícovky. I proto může toto centrum pomáhat i nemocnicím v Praze, odkud vrtulníkem dopravují vzorky k testování. Více prozradí doc. Marián Hajdúch, ředitel Ústavu translační a molekulární medicíny Univerzity Palackého v Olomouci.

Satirický web z církevního prostředí s názvem Tisíckráte funguje od ledna 2016. A nutno dodat, že se těší velké oblibě mezi svými čtenáři. Pozadu nezůstává ani v době pandemie. A ta se naposledy čtenáři mohli dočíst třeba o tom, že mše bez dětí a ministrantů se osvědčily. Přesto přímo na apríla žádný článek nevyšel. Proč? Tento den přenechávají tvůrci webu dalším médiím, řekl Proglasu za autorský kolektiv Felix Kulpa. Pod touto přezdívkou vydává v těchto dnech články reagující na situaci kolem epidemie koronaviru. 

Herečka, zpěvačka, nebo komička? Jak se cítí Iva Pazderková? I ona přilajala pozvání do pořadu Dopoledne s Proglasem.