Speciál pro rodiče ve Svatém týdnu

Speciál pro rodiči ve Svatém týdnu
7. dubna 2020 Dopoledne s Proglasem Autor: Irena Kintrová

Pozvání k soutěži v kreslení, jak udělat obrázek pro radost, nabídka videokatechezí, nápadů jak s dětmi prožít svátky díky časopisu DUHA, situační Křížová cesta s koronavirem a čtení z časopisu Nezbeda. Dopoledne v úterý 7. dubna 2020.

První tip pro rodiče s dětmi na kreslení byl ze střediska volného času DORIS a byl to nápad, nakreslit obrázek duhy pro povbuzení a pověsit ho na viditelné místo. S druhým nápadem přišla módní návrhářka Marie Zelená s vnoučaty - kreslí obrázky a posílají je seniorům. Stejný nápad měl i kněz Tomas van Zavrel a katechetky z Čekobudějovského biskupství. Obrázky pro radost, které nakreslily děti a jsou určené seniorům můžete posílat naskenované na adresu katechetky@dicb.cz.

Na webu biskupství v Českých Budějovicích jsou k vidění "Videokateche pro děti" - výukový a osvětový materiál, který připravuje Martina Fürstová s kolegy. Ve zastavení křížové cesty s dětmispolupráci s katechety různých diecézí a s časopisem Duha vznikla "Koronavirová křížová cesta" pro děti a jejich rodiče k aktuálnímu tématu. (na fotce jsou děti u posledního zastavení křížové cesty.)

Další pozvání ke kreslení přišlo z "Vojenských lesů a statků dětem" od lesního pedagoga Jana Kobra. Děti do šesti a také v druhé kategorii do dvanácti let mají nakreslit obrázek na téma "Les a rodina" a poslat jeho sken nebo fotku mailem. Více informací přímo na jejich webu.

Časopis Nezbeda myslí také na rodiče s dětmi a nově nabízí ke stažení a čtení starší čísla, jako o tom hovořil šéfredaktor Leoš Hrdlička.

Na závěr pozval k online modlitbě křížové koronavirové cesty s dětmi otec Tomáš Cyril Havel DUH_VYR_(plánuje se na středu 10/4 v 19,00 online na webu mojeduha.cz). Kromě toho časopis Duha nabízí na každý den Svatého týdne náměty pro společné slavení s dětmi.