Velkopáteční Dopoledne s Proglasem

Velkopáteční Dopoledne s Proglasem

Pořad v souvislostech


Velkopáteční speciál
Audioarchiv

Dopoledne s Proglasem vám od 9. hodiny nabídne rozhovory s několika hosty, kteří s námi sdílí netradiční podobu letošních Velikonoc. Nabídli jsme úvahy a zamyšlení několika osobností nad křesťanským prožíváním dnešního dne. 

V úvodu pořadu promluvil religionista Pavel Hošek. Slyšeli jste i teologa Tomáše Halíka a připravili jsme pro vás modlitbu papeže Františka, která zazněla při mimořádném požehnání Urbi et Orbi v březnu tohoto roku.

Jak prožívá Velký pátek religionista Pavel Hošek, který vyučuje na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze?

Zamyšlení pro naše posluchače nabídl i Tomáš Halík.

Pandemie způsobená koronavirem COVID – 19 zasáhla celý svět. Stovky lidí po celém světě umírají, tisíce jsou nakažení. Další miliony lidí se před nákazou zavřely ve svých bytech. Situace je pro mnoho lidí skutečně těžká. Lidé přicházejí o práci, očekává se ekonomická recese. Mezi mnohými převládá strach o budoucnost. I proto se celý svět připojil k modlitbě a požehnání papeže Františka Urbi et Orbi, které mimořádně nezaznělo na Vánoce a Velikonoce, jak je obvyklé, ale v pátek 27. března v podvečer. Tehdy papež vystupoval opuštěným a deštivým Svatopetrským náměstím, aby posléze s eucharistií v rukou požehnal Městu i Světu. Tehdy zazněla i modlitba, kterou jsme pro vás připravili do vysílání.