Vše o synodě

Vše o synodě

Pořad v souvislostech


Vše o synodě
Audioarchiv

V Dopoledni s Proglasem budeme diskutovat s dvěma hosty ve dvou studiích o průběhu synodálního procesu nejen v naší zemi. Poslouchejte 14. 7. 2022 v 9.00 nebo 15. 7. 2022 v 0.05.

Na Velehradě proběhlo 6. července 2022 celonárodní synodální setkání zhruba 120 lidí, na němž se dotvářel finální dokument, který obsahuje národní syntézu právě proběhlé synody. Setkání tak zakončilo naši národní fázi Synody o synodalitě. Velehradskému jednání předcházela setkání ve skupinách na úrovni farností a ty pak vyústily do 8 diecézních syntéz.

Na Proglasu budeme s našimi dvěma hosty diskutovat o průběhu, organizaci, radostech i těžkostech celého synodálního procesu v naší republice i o jeho dalším osudu. Pozvali jsme je současně do studia Hradec Králové a Praha. V Hradci Králové to bude vedoucí národního synodálního týmu o. Prokop Brož – kanovník vyšehradské kapituly a emeritní děkan KTF Univerzity Karlovy – a v Praze paní Hana Pohořalá, která na základě nominace Rady evropských biskupských konferencí byla v Římě na zahájení synodálního procesu jako zástupce evropského kontinentu.

Moderuje Martin Weisbauer.