Zástupci IZS na vlnách Proglasu

Zástupci IZS na vlnách Proglasu

Pořad v souvislostech


Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Za 5 pět
Za 5 pět
Světový den sdělovacích prostředků
Vysílali jsme


Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Dostat se z ulice. Cesta sociálního pracovníka Roberta Knebla

Tiskový mluvčí... co na to říct?
Audioarchiv

Jak tuto nelehkou dobu prožívají ve svých profesích zástupci Integrovaného záchranného systému? Jak moc se promítá pandemie koronaviru do jejich pracovního dne? Poslouchejte do deváté hodiny ve středu 22. dubna na vlnách Proglasu.

Královéhradečtí studenti medicíny se také zapojují v době koronavirové krize do pomoci nemocnicím a zdravotnickým zařízením ve Východních Čechách. Po telefonních linkách jsme pozdravili lékařku Natálii Stoklasovou, která pracuje ve Fakultní nemocnici Hradec Králové na oddělení radiologie. Je nedávnou členkou mezinárodní studentské organizace IFMSA, která sdružuje studenty medicíny z celého světa, je také v úzkém kontaktu s hradeckými studenty medicíny. 

Hasičský záchranný sbor patří spolu s lékaři a policií mezi ty profese, na které tento mimořádný stav koronavirové pandemie dopadá nejvíce. O jejich práci v této nelehké době jsme hovořili s plukovníkem Zdeňkem Hanuškou z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru. 

V pořadu Dopoledne s Proglasem jsme se ve středu 2. dubna věnovali všem, kteří tzv. slouží v první linii – integrovaným záchranným složkám České republiky.  Své pevné místo v nich má policie. Jak vypadá práce policistů uprostřed nouzového stavu, jak se mění role policie v době pandemie a  zda se s omezením pohybuju snižuje i počet trestných činů? Na to všechno jsme se ptali vedoucího oddělení tisku Policie České republiky, plukovníka Ondřeje Moravčíka. 

Posledním hostem středeční dopolední hodiny na vlnách Proglasu byl premonstrátský kněz Marek Drábek. Jako nemocniční kaplan promlouvá s pacienty a s jejich příbuznými,  např. v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.