Knihovnička: Ježíš namísto Alláha

Knihovnička: Ježíš namísto Alláha
8. prosince 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Knihu Nabeela Qureshiho "Hledal jsem Alláha, našel Ježíše" představí Knihovnička Proglasu v neděli 10. prosince ve 13.20, opakujeme v pondělí 11. prosince ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Svědectví z pera amerického lékaře a v protestantském slova smyslu evangelisty Nabeela Qureshiho (1983-2017) je příběhem o to silnějším z toho důvodu, že se autorův pozemský život před několika měsíci v pouhých čtyřiatřiceti letech po těžké nemoci uzavřel.

Qureshiho původně pákistánská rodina pobývala nejprve ve Skotsku, po většinu jeho života pak ve Spojených státech. Na téměř třech stech stranách knihy čteme v první řadě vyprávění o jedné hluboce zbožné a vzájemně soudržné rodině, která si vlastní kulturu a víru drží nejen navzdory tomu, že si uvědomuje svůj úděl minority. Je za tím totiž především poctivé hledání Boží vůle a touha po spáse. Tohle všechno se Abbovi a Ammi, jak své rodiče poslušný mladík Nabeel láskyplně oslovuje, zprvu daří přenést i na jejich syna. Ovšem jen do okamžiku, než si on sám v prostředí americké lékařské fakulty začne klást naléhavé existenciální otázky o Boží úloze a Božím působení ve svém životě...

Nad knihou se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská, ukázky načetl Petr Pospíšil.