Knihovnička: Oddaně a s velkým srdcem

Knihovnička: Oddaně a s velkým srdcem
14. července 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

V třetí prázdninové Knihovničce si představíme autobiografii slavného fotbalisty londýnské Chelsea Didiera Drogby s názvem "Oddanost". Poslouchejte v neděli 16. července ve 13.20, opakujeme v pondělí 17. července ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Rodák z afrického Pobřeží slonoviny Didier Drogba (*1978) se stal jednou z nejvýraznějších tváří FC Chelsea, londýnského klubu, který se dokázal v posledních více než deseti letech propracovat až na vrchol evropského klubového fotbalu. V knize, kterou napsali společně se sportovní novinářkou Debbie Beckermanovou, vzpomíná na dětství, kdy se se střídavými úspěchy pokoušel adaptovat na pobyty u francouzských příbuzných a s tím spojené první pokusy o fotbalovou kariéru. Příběh má v těchto místech takřka pohádkový rozměr, s nímž se pojí předpokládaný komerční úspěch výsledné publikace. V dalších pasážích už je "Oddanost" typickou sportovní autobiografií; najdeme v ní přitažlivé reportáže mapující mnohé milníky Drogbovy kariéry, ale dozvíme se také něco o jeho charitativních aktivitách, jimž se věnuje doposud. Zajímavý bude pro posluchače Proglasu rovněž specifický křesťanský rozměr, který Didier Drogba ve vlastním životě vnímá.

Nad knihou společně diskutují redaktorka Hana Svanovská a vedoucí zpravodajské redakce (taktéž fotbalový expert Proglasu) Filip Breindl.