Knihovnička: Pokus o portrét Angely Merkelové

Knihovnička: Portrét Angely Merkelové

Pořad v souvislostech


Matthew Qvortrup: Angela Merkel-nejvlivnější evropský politik
Budeme vysílat

Seamus Heaney: Lidský řetěz
Seamus Heaney: Lidský řetěz
Bohdan Chudoba: Člověk nad dějinami
Vysílali jsme


Petra Dvořáková: Dědina

Petra Dvořáková: Dědina

Památník písemnictví na Moravě
Audioarchiv
16. listopadu 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Novou do češtiny přeloženou monografií německé kancléřky Angely Merkelové se zabývá aktuální Knihovnička Proglasu. Naladíte v neděli 19. listopadu ve 13.20, opakujeme v pondělí 20. listopadu ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

V češtině vyšla zásluhou nakladatelství Bourdon rozsáhlá monografie současné německé kancléřky a dle mnohých političky světového formátu Angely Merkelové. Jejím autorem je britsko-dánský profesor politologie na univerzitě v Coventry Matthew Qvortrup. Jak již sám název Angela Merkelová - nejvlivnější evropský politik napovídá, jedná se o analytický portrét, který si zjevně klade značné ambice. Pro autora není německá politická scéna typickým domácím kolbištěm, což má na jednu stranu výhodu určitého odstupu, na druhou stranu se může stát, že ne úplně zblízka popisované reálie budou poněkud zplošťovat historickou skutečnost. Nad tím, jak to nakonec celé dopadlo (a to včetně českého překladu) se společně zamýšlejí redaktorka Hana Svanovská a vedoucím redaktor zpravodajství Proglasu Filip Breindl. Ukázku z knihy načetl Václav Ambrož.

NyníVážná hudba
Skladba: Koncert pro lesní roh č. 1 D-dur - Adagio; Autor: Haydn Joseph; Dirigent: Moglia Alain; Sóla: Cazalet André - lesní roh; Soubor: Národní komorní orchestr Toulouse
09:15Zrcadlo (TWR)
09:30Vítejte, senioři
10:30Vonička lidových písní
11:00Zprávy Proglasu, počasí
11:05Čtení na pokračování
11:30Písničky před polednem

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony