Knihovnička: Uprostřed mezi fantazií a evangeliem

Knihovnička: Uprostřed mezi fantazií a evangeliem
20. ledna 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

V Týdnu modliteb za jednotu křesťanů si v Knihovničce symbolicky připomeneme život a dílo velkého britského křesťanského spisovatele C. S. Lewise. Poslouchejte v neděli 22. ledna od 13.20, reprízujeme v pondělí 23. ledna od čtvrt na jedenáct dopoledne.

Britský křesťanský spisovatel C. S. Lewis (1898-1963) je v našich zeměpisných končinách náramně ctěným, čteným a uznávaným autorem. Jistě, pokud vyslovíme jeho jméno, dost pravděpodobně nás nejprve napadnou tituly jako Rady zkušeného ďábla anebo Letopisy Narnie. Není ovšem vůbec od věci podívat se na jeho dílo v širším kontextu; jak v souvislosti s knihami méně známými, tak s přihlédnutím k základním milníkům jeho životopisu.  K tomuto účelu by mohla  docela dobře posloužit relativně nová publikace z nakladatelství Paulínky. Jejím autorem je italský spisovatel, původní profesí lékař a nyní profesor dějin medicíny Paulo Gulisano (*1959). Knihu s názvem C. S. Lewis: Ve světě fantasy a evangelia představí redaktorka Hana Svanovská.

Daniel Blažke
Moderuje: Daniel Blažke
NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro klavír a orchestr číslo 2, B dur, opus 83 (1881) - Andante; Autor: Brahms Johannes; Dirigent: Delogu Gaetano; Sóla: Ohlssohn Garrick - klavír
12:55Střípek poezie
13:00Hudební siesta -...
13:20Knihovnička
13:30Písničky k odpočinku
13:45Dnešek v kalendáři
13:55Písničky

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony