Na dřeň s Janou Karasovou z Czech Zero Waste: Už je to úplně jiný svět

Na dřeň s Janou Karasovou z Czech Zero Waste: Už je to úplně jiný svět

Pořad v souvislostech


S Janou Karasovou z Czech Zero Waste
Audioarchiv
1. ledna 2020 Na dřeň Autor: Anežka Wiewiorková

Když se rozhodla založit se svými kamarádkami blog Czech Zero Waste, netušila, co bude následovat. Jak to vnímá dnes? Je pro Janu Karasovou „být bez odpadu“ to nejdůležitější na světě? Jak si vybírá, čemu věnuje svůj čas, když ji zajímá všechno?  A jaké to bylo, psát poprvé v životě knihu? Trochu jiný rozhovor (nejen) o zero waste životě uslyšíte v dalším dílu pořadu Na dřeň.

„Blog jsme začaly psát v době, kdy se o tom tématu moc nemluvilo a chyběly informace. A zároveň na to nebyl tolik navázaný marketing. Už je to úplně jiný svět a je strašně zajímavé sledovat, jak se dnes přistupuje k lidem, kteří mají určitý počet sledujících na Instagramu, na Facebooku, na YouTube,“ popisuje Jana, co všechno se změnilo od doby, kdy začala zkoumat možnosti bezodpadového života.

„Ze zero waste se stala v některých směrech trochu móda,“ vysvětluje dále v rozhovoru, ve kterém jsme se dotkly také toho, jak stíhá tolik různých činností – od vytváření knihy aJana Karasová studování náročného oboru v zahraničí po chystání skautských táborů či cest do Středoafrické republiky. „Zjistila jsem, že je lepší se zaměřit na jednu věc a dát jí co nejvíc, dokončit ji. A potom dělat něco jiného. První dva roky psaní knížky byly hodně o zkoušení, že některé věci nejdou dělat dohromady. Že vždycky některá musí dostat prioritu,“ říká Jana Karasová.

Jak se jí daří dělat taková rozhodnutí a „žít v přítomnosti“? Nejen to si poslechněte v rozhovoru, který vysíláme ve čtvrtek 2. ledna v 16 hodin na Radiu Proglas.

Pořad můžete odebírat jako podcast na Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier

Líbí se vám rozhovor v pořadu Na dřeň? Podpořit nás můžete zde

Proč a jak používat podcasty si můžete přečíst zde