Na dřeň s Markétou Seluckou: Je to na nás, musíme změnit svět!

Na dřeň s Markétou Seluckou: Je to na nás, musíme změnit svět!

Pořad v souvislostech


S Markétou Seluckou
Audioarchiv
4. února 2021 Na dřeň Autor: Ondřej Havlíček

Začínala jako pekařka, dnes je z ní advokátka se zkušeností s pozicí děkanky Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Je známá jako energická žena, často a ráda se směje. Zápal, se kterým mluví o právu a spravedlnosti, o svých studentech nebo o Bohu, by jí mohl leckdo závidět. Hostem pořadu Na dřeň byla profesorka Markéta Selucká.

„Ze svých studentů čerpám nadšení a mám ráda, když chtějí diskutovat. Nejlepší je, když se na semináři pohádáme a není to jen jednostranný monolog,“iznává Markéta Selucká v rozhovoru, který víc než o její překvapivé životní dráze od pekařské pece za děkanský stůl vypráví o jejím vztahu k lidem, k poctivé práci i Bohu.

„I za to, co nás bolí, máme umět říct – Pane Bože, já ti děkuju,“ prozrazuje Selucká, na čem staví svůj vztah s Bohem. Toho řadí na nejvyšší místo žebříčku svých hodnot, o kterých mluví s klidem a zároveň velkým zápalem. Patří mezi ně třeba taky spravedlnost: „Ideu spravedlnosti se snažím vštípit i studentům. Jedním z ideálů je, aby věřili, že spravedlnost není jenom slovo. Jedním z největších problémů dnešní společnosti je, že máme spoustu slov, kterým ale nikdo nevěří, jsou to prostě jenom kecy.“

Neuvěřitelně pozitivní a hluboký rozhovor poslouchejte ve čtvrtek v 16 hodin na Proglasu nebo kdykoliv podcastových aplikacích.