Na dřeň s Víťou Marčíkem: Musíš vyjít, cesta se ti ukáže

Na dřeň s Víťou Marčíkem:

Pořad v souvislostech


S Víťou Marčíkem
Audioarchiv
24. září 2020 Na dřeň Autor: Anežka Wiewiorková

Do studia přišel bosky a před rozhovorem poprosil o modlitbu. Dávalo mi to smysl - Víťu Marčíka znám jako herce, komedianta, věřícího člověka - až při přípravě otázek jsem zjistila, že před konverzí byl komunistou.

„Nemám problém to říct, ale stydím se za to. To byla jedna z chyb po listopadu 89 – mělo se říct, že to bylo špatně. Mám z komunistů strach, protože jsem sám komunista byl.“ Nejen o tom, že Bůh si dokáže najít cestu ke komukoli, je další díl pořadu Na dřeň.

víťa marčík_

„Chtěli jsme natáčet spirituály a zdálo se mi, že nejlepší to bude v kostele. Tak jsem řekl, pane faráři, jmenuji se Marčík, jsem komunista, a potřeboval bych, abychom u vás v kostele natáčeli spirituály – šlo by to? Farář nás pustil do kostela, tam jsme zpívali, natáčeli, tam byla atmosféra, mrazilo nás! Vpředu seděla jedna paní, myslel jsem si, že nás hlídá, abychom něco neukradli. A ona se přitom za nás celou dobu modlila. Byla to matka Böhmová, která se potom stala mou kmotrou. Všechno se to nějak hezky zamotalo a já uvěřil.“

S Víťou Marčíkem si povídáme také o tom, jak je důležité otevřít oči a všímat si každodenních zázraků, nebo o síle manželské lásky. Poslouchejte ve čtvrtek 24. září od 16.00 nebo kdykoli v podcastových aplikacích Spotify,Google Podcasts,Apple Podcasts nebo Soundtier.

Fotografie použita se svolením Divadla Víti Marčíka.
DMS Na dřeň