Církev a věda: Doba apoštolská – 1. díl

Církev a věda: Doba apoštolská – 1. díl
22. února 2013 Církev a věda Autor: Petr Pospíšil

Přinášíme úvodní díl nového vzdělávacího cyklu Církev a věda. K mikrofonu jsme opět pozvali církevního historika z Teologické fakulty Jihočeské univerzity prof. Martina Weise. První část dvanáctidílného cyklu naladíte v pondělí 25. února 2013 v 16.00 hod.

V úvodním pořadu si blíže představíme záměry a cíle celého seriálu, který jsme rozdělili do 3 velkých částí: starověk, středověk a novověk. Nejprve se zastavíme u prvních následovníků Ježíše z Nazareta - apoštolů. Kdo byli tito apoštolé? A je pravda, že byli pouhými „prosťáčky od jezera“, jak bývá někdy uváděno?

Prvním velkým křesťanským učencem byl bezesporu apoštol Pavel (tehdy ještě Saul), který studoval u rabiho Gamaliela? Kdo byl tento Gamaliel? A jakým způsobem apoštol Pavel poskytl své vzdělání do služeb křesťanství?

Je také známo, že apoštol Pavel žil v době velkého starověké filosofa Senecy. Setkali se spolu? Je Pavlovo učení Senecovým ovlivněné? V čem se shodují a v čem liší?

Daniel Blažke
Moderuje: Daniel Blažke
NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro klavír a orchestr číslo 2, B dur, opus 83 (1881) - Andante; Autor: Brahms Johannes; Dirigent: Delogu Gaetano; Sóla: Ohlssohn Garrick - klavír
12:55Střípek poezie
13:00Hudební siesta -...
13:20Knihovnička
13:30Písničky k odpočinku
13:45Dnešek v kalendáři
13:55Písničky

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony