Laudato si´: ochrana biodiverzity, příklady dobré praxe (8/37)

Laudato si´: ochrana biodiverzity, příklady dobré praxe (8/37)
3. prosince 2015 Laudato si´ Autor: Petr Pospíšil

V minulém dílu jsme se zabývali tématem ochrany biodiverzity. Hovořili jsme o tom, že druhová pestrost v krajině je nutná pro zajištění rovnováhy ekosystémů. Dnes na toto téma volně navážeme. V aktuálním pořadu z cyklu Laudato si´ chceme poskytnout příklady dobré praxe lidí, kteří usilují o zvýšení druhové pestrosti v místě, kde žijí. Poslouchejte v pondělí 7. prosince 2015 ve 22.00, opakujeme ve čtvrtek 10. 12. v 16.00

V první části pořadu navštívíme pana Františka Brůčka ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku, který se profesně věnuje podnikání v oboru truhlářské výroby. Ve svém volném čase se stará pozemek, na němž zbudoval vodní plochy, vysázel původní druhy dřevin a poskytl tak zázemí pro živočišné druhy, které by zde jinak nepřežily.

V Hrušovanech u Brna pak navštívíme pana Radka Mrhače – zahradníka, který totéž činí ve skromnějších podmínkách na své zahradě.

Co tyto muže vede k tomu, že se ve svém volném čase věnují ochraně přírody? Jaký je smysl jejich počínání? Jak se jim za to příroda odvděčuje? A setkává se jejich aktivita s pochopením? Dozvíte se v pořadu, který připravil redaktor Petr Pospíšil.

Pořad si můžete poslechnout v našem audioarchivu zde. Dostupný je hned druhý den po odvysílání premiéry.

NyníPísně
Píseň: Dáma se zelenými rukávy (2021); Interpret: Žák Martin; Album: Žák Martin: Dáma se zelenými rukávy (singl)
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Barvínek

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.