Radost z lásky

Nový vzdělávací cyklus naladíte na vlnách Proglasu od pondělí 8. ledna 2018. Sedmkrát otevřeme posynodální apoštolskou exhortaci o rodině Amoris laetitia. Zaměříme se zvláště na teologická témata, která se, jak je u papeže Františka zvykem, promítají velmi rychle do praktické roviny všedního života. S naším hostem ThLic. PhDr. Ing. Jaroslavem Filkou budeme hledat smysl a kontext textů tohoto dokumentu. V závěrečné sedmé části věnované pedagogickým tématům exhortace uslyšíte doc. Dr. Rudolfa Smahela, Th.D.

Radost z lásky – 7. díl

Radost z lásky – 7. díl

22. února 2018, 05:00

V závěrečném dílu cyklu dáme slovo pedogogovi doc. Rudolfu Smahelovi, abychom si přiblížíli sdělení sedmé kapitoly Amoris laetitia.

Radost z lásky – 6. díl

Radost z lásky – 6. díl

8. února 2018, 05:00

"Trojice je přítomná v chrámu manželského společenství," píše takto vznešeně apoštolská exhortace Amoris laetitia o rodině. Jak tento výrok můžeme chápat si povíme v dalším díle našeho cyklu. V posledním rozhovoru s teologem P. Jaroslavem Filkou si také všimneme, jak velký duchovní význam dává exhortace životním partnerům.

Radost z lásky – 5. díl

Radost z lásky – 5. díl

1. února 2018, 05:00

V apoštolské exhortaci Amoris laetitia papež František vítá emoce a považuje je za dobro pro rodinu.

Radost z lásky – 4. díl

Radost z lásky – 4. díl

25. ledna 2018, 05:00

Apoštolská exhortace Amoris laetitia hovoří dokonce o dokonalé manželské lásce a myslí to vážně. Nejen těmto tématům se věnujeme ve čtvrtém pokračování našeho vzdělávacího cyklu s teologem Jaroslavem Filkou.

Radost z lásky – 3. díl

Radost z lásky – 3. díl

18. ledna 2018, 05:00

Možná překvapivě vybírá papež František k rozjímání o každodennosti v lásce 13. kapitolu 1. listu Korinťanům, tedy tzv. Velepíseň na lásku.

Radost z lásky – 2. díl

Radost z lásky – 2. díl

11. ledna 2018, 05:00

Rodina je dar vykoupený Kristem, tvrdí papež František v exhortaci Amoris laetitia.

Radost z lásky – 1. díl

Radost z lásky – 1. díl

3. ledna 2018, 09:00

Sedmkrát v novém vzdělávacím cyklu otevřeme posynodální apoštolskou exhortaci o rodině Amoris laetitia. Zaměříme se zvláště na teologická témata, která se, jak je u papeže Františka zvykem, promítají velmi rychle do praktické roviny všedního života.