O kočkařích a pejskařích

O kočkařích a pejskařích

Pořad v souvislostech


O kočkařích a pejskařích
Budeme vysílat

Kouření škodí zdraví
Radioreport
Radioreport
Vysílali jsme


Po stopách poutníků – výzva z FN Olomouc

Kouření škodí zdraví

Akce cihla
Audioarchiv
4. května 2023 Radioreport, Studio Brno Autor: Anna Janošková

V českých domácnostech jsou nejčastějšími domácími mazlíčky psi, poté kočky. Co o nich ale víme? Co potřebují? A co dělat, když „zlobí“? V reportážním pořadu redaktorky Anny Janoškové se představí několik organizací i jednotlivců, kteří se rozhodli zvířatům věnovat i profesně.

Autorka zamíří do brněnského útulku Opuštěné kočičí tlapky pro rozhovor s Petrou Endlicherovou, dále promluví kočičí behavioristka Kateřina Štiblická, cvičitel psů Stano Farkaš a pracovnice Nadace na ochranu zvířat Zdeňka Nezmeškalová. Všichni se v pořadu shodují, že zvíře má své potřeby i práva, která je třeba respektovat a chránit. To, že jim lidé budou věnovat pozornost, zpříjemní soužití obou stran.

„Člověk by měl chovat především domestikovaná zvířata, jiným se spíše vyhnout. Zároveň brát v potaz to, že lidé nejsou nic nadřazeného a jsou součástí celého ekosystému, přičemž jedno bez druhého by fungovat nemohlo. Každé zvíře, rostlina i druh má nějakou svoji funkci a je třeba chránit jakýkoli živočišný druh, dát mu prostor,“ říká Zdeňka Nezmeškalová z Nadace na ochranu zvířat.

Petra EndlicherováKateřina Štiblická a Stano Farkašpřednáška Zdeňky Nezmeškalové

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.