Inspirace pro domácí výuku z Kettovy dílny

Inspirace pro domácí výuku z Kettovy dílny

Pořad v souvislostech


Inspirace pro domácí výuku z Kettovy dílny
Audioarchiv

V pořadu českobudějovického studia nabídneme pár tipů, jak smysluplně a příjemně doplnit domácí vzdělávání dětí. Čerpat budeme z pedagogiky Franze Ketta, jejíž prvky je možné do domácího prostředí přenést bez obtíží. Potřeba je jen dobře se rozhlížet a pozorně naslouchat… Více v úterý 24.11.2020 od 22.00.  

V první části komponovaného pořadu zařazujeme rozhovor s Franzem Kettem, který vznikl pro Proglas v roce 2018 a tehdy byl součástí pořadu Kafemlýnek. V druhé části doplní pohled významného německého pedagoga o praktické tipy ředitelka Církevní mateřské školy U Sv. Josefa sestra Zdeňka Maňáková. Co považuje v rámci odkazu Franze Ketta za vůbec nejdůležitější? Na prvním místě rozhodně vnímavou pozornost, tedy soustředěné naslouchání těm, které jsou nám svěřeny.

Kettovská pedagogika typicky pracuje s přírodninami a dále nejrůznějšími materiály, které máme nadosah, ale často nás ani nenapadne, abychom je použili. Že vytvořit příběh z ubrusu, několika klacíků a knoflíků zvládne opravdu každý a že to vše navíc přinese nejen radost, ale i uvolnění od nahromaděného stresu, tak o tom všem bude řeč v půlhodince z českobudějovického studia, kterou pro vás připravuje Jitka Skřičková. Poslouchejte v premiéře, nebo kdykoliv poté z audioarchivu.