Katedrální varhaník Karel Ochozka

Katedrální varhaník Karel Ochozka

Pořad v souvislostech


Studio Jan Neumann
Budeme vysílat

Studio Kristián
Studio Hedvika
Z regionálních studií - Komunita Noe - živé společenství uprostřed Sudet.
Vysílali jsme
Audioarchiv
29. ledna 2018 Studio Jan Autor: Petr Kronika

O letních ránech si přivstane a v katedrále hraje pro radost. Sluneční paprsky proudí okny vedle hlavního oltáře. Vnímá svatostánek s Nejsvětější svátostí. Tyto okamžiky řadí Karel Ochozka k silným u varhan.

Od léta roku 2017 je ředitelem kůru v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše. Karel Ochozka po desítkách let vystřídal dlouholetého regenschoriho a varhaníka Karla Fráňu. Do jeho služby patří řízení katedrálního chrámového sboru u sv. Mikuláše, výběr obsahu hudebního zaměření a zajištění doprovodu liturgie.

Karel Ochozka vystudoval českobudějovickou Konzervatoř a absolvoval Teologickou fakultu Jihočeské univerzity, kde nyní vyučuje na katedře pedagogiky. V Borovanech na Českobudějovicku řídí Základní uměleckou školu a dále se zapojuje do různých aktivit jako badatel v oblasti hudby a jako její provozovatel.

A hlavní hity, kterým se momentálně věnuje? Halí, belí a Tancuj, tancuj, vykrucaj, když muzícíruje se svým synkem - svěří v závěru svého vyprávění, které uvedeme v premiéře v úterý 30. 1. 2018 v 20:15.

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony