Mozaika Růženeckého kostela omládla

Mozaika Růženeckého kostela omládla

Pořad v souvislostech


Studio Jan Neumann
Budeme vysílat

Studio Kristián
Studio Hedvika
Z regionálních studií - Komunita Noe - živé společenství uprostřed Sudet.
Vysílali jsme
Audioarchiv
30. října 2017 Studio Jan Autor: Petr Kronika

Než vejdete ze Žižkovy ulice do kláštera petrinů v Českých Budějovicích, zvedněte oči k mozaice. Září po měsících restaurování.

Velká mozaika se sedící Pannou Marií Růžencovou, v nohách jí klečí dvě postavy, a níže menší půlkruhová mozaika s Ježíšem a další zobrazení byly skryté zrakům obyvatel a návštěvníků Českých Budějovic. Od Velikonoc 2017 na lešení na průčelí kostela Panny Marie Růžencové s klášterem petrinů odborníci restaurovali přes sto let starou mozaiku. Na to, že se rozpadala, upozorňovali lidé už dlouho. I někteří znalci varovali, že by některé části mozaiky, která souvisí se zakladatelem petrinů, Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti, nemusely přežít zimu. Restaurátoři na mozaice pracovali se svými studenty, a tak opravy byly i učením. Souvislosti s historií a opravami mozaiky představí pořad českobudějovického studia Jan Neumann. Mluvit budou Pater Jan Madár, CFSsS, a Jiří Švehla, projektový manažer Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti (petrinů). Poslechněte si v úterý 31. 10. 2017 v 20:15.

Dušan Baur

Svátek má: bl. Godšalk / Patrik

Moderuje: Dušan Baur
NyníHudební zastavení
Skladba: Hora tří světel; Autor: Martinů Bohuslav; Dirigent: Kühn Pavel; Sóla: Doležal Vladimír - tenor, Novák Richard - bas, Haničinec Petr - recitace; Soubor: Mužský sbor Pěveckého sboru Čs.rozhlasu v Praze
19.00Pohádka - večerní zíváček
19.15Jak se Vám líbí
20.00Večerní zprávy Proglasu,...
20.15Studio Kristián
20.40Křesťanská píseň
20.45Radio Vatikán dnes

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony