Rodina Karmelu v Bystrém u Poličky

Rodina Karmelu v Bystrém u Poličky

Pořad v souvislostech


Rodina Karmelu v Bystrém u Poličky
Budeme vysílat

Nádraží Náměšť na Hané
Fortna
Saltatores
Vysílali jsme


Fortna

Zrekonstruovaný hospodářský dvůr v Rymicích

Soběstačný dům
Audioarchiv
25. října 2021 Studio Hradec Králové Autor: Martin Weisbauer

Neuvěřitelně stará a stále živá karmelská tradice spojená s poutěmi existuje již 338 let v Bystrém u Poličky. Poslechněte si pořad natočený přímo na místě v pořadu studia Hradec Králové. Premiéru si nalaďte 27. 10. 2021 ve 20.15, reprízu 28. 10. 2021 ve 22.00.

Škapulířové bratrstvo Panny Marie Karmelské v Bystrém bylo založeno 11. 3. 1683 pražským arcibiskupem na žádost majitelky bysterského panství Anny Kateřiny Martinicové. Od té doby se předává a slaví (i přes různé dějinné peripetie) úcta věřících k Panně Marii Karmelské až do dnešních dnů. S historií i s bohatou současnou aktivitou dnes již Rodiny Karmelu nás seznámí místní duchovní správce otec Josef Matras, dále hlavní koordinátor Výboru Rodiny Karmelu v Bystrém Jiří Večeřa a kronikářka a členka Výboru Lenka Lefler. Dozvíme se mimo jiné například také, co je to škapulíř, co obnáší členství v karmelské rodině, i to, jak se mohou zájemci k tomuto společenství přidat.

NyníPísně
Píseň: Voda odejde s vodou (2021); Interpret: Klecandr Slávek - zpěv, kytara, Holá Dita - zpěv, cello, Šimeček František -basa; Album: Klecandr Slávek, Zemanová J.: Studny samoty
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Barvínek

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.