Tramping a jeho muzeum

Tramping a jeho muzeum

Pořad v souvislostech


Tramping a jeho muzeum
Budeme vysílat

Mariánská Týnice po 300 letech
Ave Dulcissima Maria
Sluch
Vysílali jsme


UP aktuálně – výběr novinek z Univerzity Palackého

Advent a Vánoce mezi lidmi v nouzi

Liturgické textilie
Audioarchiv

Nalaďte si náš letní pořad o fenoménu trampingu a o jedinečném mobilním muzeu českého i slovenského trampingu v Holicích. Poslouchejte 16. srpna 2021 ve 20.15 nebo 17. srpna 2021 ve 22.00.

Je doba prázdnin a dovolených, proto náš pořad ze studia Hradec Králové chceme věnovat fenoménu trampingu, který trvá v našich zemích již 103 let a oslovuje i nové generace. Ve svém domě v Holicích v Čechách nás seznámí s tímto koníčkem, ale i s unikátním muzeem trampingu celoživotní tramp Jiří Fred Jedlička. Patří docela jistě mezi nejpovolanější osoby, které mají k trampingu co říci, protože je zakladatelem festivalu Trampských písní v Horním Jelení, který má letos již svůj 45. ročník, dále trampských archivů a je také zakladatelem mobilního trampského muzea (Tramuz), které existuje 10 let, má na 25 tisíc exponátů a dále se rozrůstá. Fred je rovněž nositelem nejvyššího trampského ocenění vydávaného Světovou trampskou radou – Zlatého Oskara. Uslyšíme mimo jiné o tom, jak trampské hnutí oslovuje mladou generaci, o zajímavostech unikátního muzea, které nemá v našich zemích konkurenci, o týmu, které se o muzeum stará, nebo o připravovaných akcích, ale i o těžkostech, které muzeum nyní řeší.

Pořad můžete nalézt k poslechu po jeho odvysílání, jako vždy, v našem audioarchivu https://www.proglas.cz/program/audioarchiv.

foto: Martin Weisbauer