Apoštolové a evangelisté – Člověk a víra

Apoštolové a evangelisté – Člověk a víra

Pořad v souvislostech


Radimova mozaika
Budeme vysílat

Jak byla zvonice zdvižena blíže Bohu.
SADBA – Salesiánská asociace Dona Boska
Pedagogové a prefekti z kroměřížského semináře
Vysílali jsme


Dar Boha Otce církvi

Vzpomínky kněze pamětníka

Co to byla Katolická akce?
Audioarchiv
10. května 2019 Studio Radim Autor: Radka Rozkovcová

Květnová Radimova mozaika nabídla komentované prohlídky výstav Vlastivědného muzea v Šumperku "Příběhy apoštolů a evangelistů" a společenství fotografů Člověk a víra v kryptě olomoucké katedrály.

 

Historička umění Lenka Müllerová promluvila o cenné pozdně barokní sochařské kolekci apoštolů a evangelistů, kterou vytvořil v druhé polovině 18. století pro kostel sv. Michaela Archanděla v Králíkách dosud neznámý autor. Hovořili jsme o atributech jednotlivých apoštolů a evangelistů a o příbězích, které o nich známe z legend a evangelia. Dnes je převážná část tohoto sochařského souboru součástí sbírek šumperského muzea, část je uložena v Městském muzeu v Králíkách. Díky navázané spolupráci je možné spatřit kolekci na krátký čas opět kompletní. Výstavu "Příběhy apoštolů a evangelistů" můžete navštívit do 16. června 2019. 

V kryptě katedrály sv. Václava v Olomouci je do 15. května 2019 k vidění výstava velkoformátových snímků, jejichž autorem jsou fotografové ze společenství Člověk a víra. Jsou zde snímky z liturgických slavností a poutí, z udělování svátostí i z běžného života církve. S fotografem Dominikem Novákem jsme uvažovali nad úlohou fotografa při církevní události a nad tématy, která jdou "na dřeň". Jak se fotí víra?

Pořad autorsky připravila a moderuje Radka Rozkovcová.