Arter: Klub mladého diváka v Olomouci

Arter: Klub mladého diváka v Olomouci

Pořad v souvislostech


Arter: Klub mladého diváka v Olomouci
Budeme vysílat

U: Stará Voda
Starý dobrý western 2021
30 let Národního parku Šumava
Vysílali jsme


Kněz a maňáskové divadlo

Významné památky Rýmařovska

Poutní místo Homole
Audioarchiv
13. července 2021 Studio Olomouc Autor: Magdaléna Kubatková

Arter, to je název pro čerstvě založený Klub mladého diváka v Olomouci. Název vychází ze spojení anglických slov "art" (umění) a "theatre" (divadlo). 

Logo Klubu mladého divákaCílem KMD Olomouc je zpřístupnit mladým lidem vybraný program nejen olomouckých divadel za zvýhodněné vstupné a prostřednictvím návštěv představení, dramaturgických úvodů, rozhovorů s tvůrci, workshopů, prohlídek zákulisí a diskusí vytvořit otevřený kulturní prostor dostupný mladým lidem. Členem klubu se může stát každý ve věku 15 až 26 let.

Do příprav vzniku klubu se zapojilo Moravské divadlo, Divadlo Tramtarie, Divadlo na cucky, Divadlo na Šantovce, spolek Nabalkoně, Muzeum umění Olomouc a studenti z katedry divadelních a filmových studií Univerzity Palackého.

V pořadu uslyšíte studentky divadelní vědy Pavlínu Drnkovou a Marii Chocholovou a jejich pedagoga Martina Bernátka, který společně s ředitelem Moravského divadla Olomouc Davidem Gernešem stojí za myšlenkou založit Klub mladého diváka také v Olomouci.

(foto: Marie Chocholová a Pavlína Drnková hosty redaktorky Magdalény Kubatkové ve Studiu Olomouc)

 

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Missa Bell Amfitrit altera - Erbach Christian - Alleluia His es sacerdos; Autor: Lasso Orlando di; Dirigent: o´Donnell James; Sóla: Timothy Roberts, Simcock Iain - varhany; Soubor: Sbor Westminsterské katedrály
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony