Centrum pro kulturu Olomouc

Centrum pro kulturu Olomouc

Pořad v souvislostech


Centrum pro kulturu Olomouc
Budeme vysílat

Ekvádor a Kolumbie z pohledu křesťanského bluesmana
30 let Národního parku Šumava
Učitel21
Vysílali jsme


Nový klášter sester svaté Alžběty v Ostravě

Bača jako lektor zážitkové pedagogiky

Jak byla zvonice zdvižena blíže Bohu.
Audioarchiv
9. června 2020 Studio Olomouc Autor: Alžběta Vašků

Rozhovor v krásném prostředí o krásných věcech. To je následující pořad v jedné větě. V prostorách Arcibiskupského paláce v Olomouci se Alžběta Vašků ptala Martina Kučery, vedoucího Centra pro kulturu, co všechno spadá pod činnost tohoto centra. A zdaleka nejde jen o památky nebo koncerty.

"Smyslem a cílem tohoto Centra bylo šířeji uchopit aktivity, které se týkají kultury, a to nejenom té hmotné, ale také kultury slova, cestovního ruchu a církevní turistiky," vysvětluje poslání Centra pro kulturu už v úvodu Martin Kučera.

IMG_4234Jednou z aktivit, kterou Centrum zastřešuje, je vydávání zpravodaje olomoucké arcidiecéze, časopisu Oldin. Další aktivitou je Eucharistická hodina, společenství lidí, kteří se pravidelně modlí před Nejsvětější Svátostí. Toto společenství už překročilo nejen hranice arcidiecéze, ale dokonce i České republiky. Zájemci o členství jsou totiž i na Slovensku.

Pečuje také o kulturu slova. Nabízí farnostem lektorské kurzy, které učí lektory přistupovat k Božímu slovu a přispívat tak ke kráse a slavnostnějším průběhu liturgie, a v současnosti se pracuje na vytvoření nahrávek liturgických čtení. 

20180908145624Dny evropského dědictví. PaLa.10Pod činnost Centra samozřejmě spadá i správa Arcibiskupského paláce v Olomouci, kde je možné přijít na prohlídku a na vlastní oči vidět místa, po kterých kráčely dějiny – sál, kde nastoupil na trůn František Josef I., místnost, kde evropští panovníci plánovali bitvu u Slavkova a samozřejmě místa návštěvy sv. Jana Pavla II. či Matky Terezy. 

Jaké je procházet každý den nádhernými prostory paláce? Co je přichystáno pro návštěvníky Olomouce na tuto sezónu? 

Poslouchejte dnes ve 20.15.

NyníKomorní hudba
Skladba: Trio pro dvoje housle a violu opus 35 "Londýn" - Allegro con brio; Autor: Ysaye Eugéne; Sóla: Szederkenyi Nandor, Riehle Marianne - housle,  Radič Milan - viola
02:00Z archivu slovesných...
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony