Centrum pro rodinu Olomouc slaví 30 let

Centrum pro rodinu Olomouc slaví 30 let

Pořad v souvislostech


Centrum pro rodinu Olomouc slaví 30 let
Budeme vysílat

Jak byla zvonice zdvižena blíže Bohu.
SADBA – Salesiánská asociace Dona Boska
Pedagogové a prefekti z kroměřížského semináře
Vysílali jsme


Dar Boha Otce církvi

Vzpomínky kněze pamětníka

Co to byla Katolická akce?
Audioarchiv
23. června 2020 Studio Radim Autor: Radka Rozkovcová

"Pán Bůh, když chce tu věc, a zavře jedny dveře, otevře druhé. Případně okno, abych mohla vlézt tamtudy. Ale vždycky ukáže cestu. Ode mě vyžaduje pouze jediné – a to je pro mě těžké: trpělivost a vynalézavost v lásce," odpovídá Marcela Řezníčková na otázku po zhodnocení své třicetileté práce pro Centrum pro rodinu Arcibiskupství olomouckého. 

Je jedním z šesti pastoračních center, sídlí v budově arcibiskupské kurie v Olomouci a nabízí široké spektrum svých služeb rodinám – manželům, seniorům, dětem, snoubencům, zvláště mužům i ženám, nezadaným.

V letošním roce si připomíná 30 let od svého vzniku – tehdy po revoluci se někteří věřící ostýchali s problémy svých rodin, které mohly souviset právě i otázkami křesťanské víry, obrátit na nevěřícího psychologa, právě z obavy, zda by mohl pochopit, porozumět. Centrum pro rodinu ovšem, jak uvádí Marcela Řezníčková, chce být otevřené všem, bez důrazu na vyznání: "To pro nás vůbec není důležité. Nemáme žádný duchovní teploměr. Když vám někdo řekne, že je věřící, co to pro něj v jeho konkrétním životě znamená? A kdo jsem já, abych soudila?" 

Josef Záboj, vedoucí Centra pro rodinu Olomouc, představuje strukturu instituce: "V rámci diecézního centra máme čtyři zaměstnance. Ale kdo je nejvíce s lidmi v kontaktu, to jsou pracovníci našich děkanátních center. Máme skoro čtyřicet dalších zaměstnanců ve všech děkanátech olomoucké arcidiecéze."

Rozhovor o činnosti Centra pro rodinu, nabídce konkrétních programů, o potřebách rodin v různých dobách i v různých stupních individuálního vývoje a dalších tipech pro rodiny připravila Radka Rozkovcová.

V sobotu 29. srpna 2020 oslaví Centrum pro rodinu své třicetiny na pouti rodin na Svatém Hostýně. Více na webu www.rodinnyzivot.cz.