Cestičkou...

Cestičkou...
8. září 2020 Studio Olomouc Autor: Radka Rozkovcová

"Nápad vznikl nevinně a jednoduše – máme tři relativně malé děti, začali jsme pro sebe a pro ně vytvářet hry, cesty za pokladem a lušticí hledačky, abychom je zabavili a vytáhli ven," říká Zuzana Balášová, která spolu s manželem Honzou Balášem stojí za projektem nazvaným "Cestičkou...".

Cestičkou..."Rádi chodíme do přírody a trávíme čas s dětmi. Je super, když nám děti mohou i pomoct, občas obíhat stanoviště a doplňovat truhly. Snažíme se, aby to pro nás byla i zábava, nejenom práce," dodává Honza Baláš.

Webové stránky www.cestickou.cz nabízejí zájemcům jednak "hry o poklad", jednak "lušticí hledačky". V prvním případě na místě samoobslužně zaplatíte do kasičky a ze schránky si vylovíte mapu a instrukce ke hře. Pak postupujete podle incidií na trase a plníte drobné úkoly, které souvisejí s místem hry. Na konci trasy čeká truhla, z níž si hledač může vylovit odměnu. Ve druhém případě zaplatíte hru online a na místo se vydáváte už s pracovním listem. Vyluštění šifry pak můžete poslat organizátorům e-mailem a zúčastnit se tak soutěže o ceny.

Cestičkou... – šifraNěkteré z venkovních her jsou přístupné celoročně a nezávisle na denní době, jiné podle otevíracích dob přilehlých objektů. "Výlety, které baví" od manželů Balášových jsou v roce 2020 na zhruba dvacítce míst po České republice – poklady můžete hledat v Karlově Studánce, Malé Morávce, Kopřivné, Loučné nad Desnou a Nehvizdech, lušticích hledaček je více a zahrát si je můžete v Beskydech (Pustevny), Jeseníkách (Karlova Studánka, Praděd, Lipová Lázně, Ramzová, Velké Losiny, Malá Morávka, Dolní Morava, Kouty nad Desnou, Rapotín), na jižní Moravě (Mikulov, Lednice), v Krkonoších (Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou) a Balášovi se dohodli i se třemi ZOO (Olomouc Svatý Kopeček, Zlín–Lešná a Dvůr Králové nad Labem).

Vstupní brána do zámecké zahrady v Loučné nad DesnouPřímo na webu je vždy uvedena délka stezky/okruhu a časová náročnost hry, abyste mohli lépe plánovat svůj výlet. Zpočátku se jednalo o místa a trasy, které měli Balášovi s rodinou v oblibě, a proto tam chtěli pozvat nejprve kamarády, později i cizí rodiny s dětmi a další turisty. Postupně se začaly objevovat i nabídky tzv. "na klíč" – od samospráv obcí nebo od soukromých subjektů.

Jednu takovou "pokladovku" si v zámeckém parku v Loučné nad Desnou zahrála i redaktorka Radka Rozkovcová, rozhovor se Zuzanou a Honzou Balášovými pak vznikal přímo na místě.

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony