O činnosti SONS Olomouc

O činnosti SONS Olomouc

Pořad v souvislostech


O činnosti SONS Olomouc
Budeme vysílat

Nádraží Náměšť na Hané
Fortna
Saltatores
Vysílali jsme


Fortna

Zrekonstruovaný hospodářský dvůr v Rymicích

Soběstačný dům
Audioarchiv
20. ledna 2022 Studio Olomouc Autor: Radka Rozkovcová

"Čím dříve se člověk po ztrátě zraku obrátí na SONS, tím spíše nabízenou podanou ruku přijme. Když proces trvá dlouho a klient přijde po dvou, třech letech, stává se, že se zasekne a už pomoc nechce. Je navyklý na pomoc rodiny, která někdy je až nadbytečná," říká Jan Příborský v rozhovoru s redaktorkou Radkou Rozkovcovou.

Jan PříborskýSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) působí ve všech čtrnácti krajích České republiky. Jejím posláním je kontaktovat v regionech zrakově postižené (včetně těch v akutním stádiu po ztrátě zraku) a podporovat je, co se týče poradenství zejména v sociální oblasti, dále pak zapůjčením kompenzačních pomůcek a vzděláváním, a také aktivizací – ať už ve svépomocných skupinách, nebo rekvalifikacemi, které mohou člověku po ztrátě zraku pomoci najít nové vhodné zaměstnání. O činnosti Oblastní odbočky Olomouc bude v našem vysílání ve čtvrtek 20. ledna 2022 od 20.15 hovořit její předseda Jan Příborský

Klubovna SONS OlomoucAktuálně Oblastní odbočka Olomouc rekonstruuje klubovnu pro své klienty, kde probíhá setkávání, workshopy, přednášky a další program – jedná se o místnost bez oken, v níž je problém s ventilací.

U té příležitosti vyhlásila organizace SONS – Oblastní odbočka Olomouc veřejnou sbírku a prosí o finanční podporu.

 

Ukázka z rozhovoru: