Objížďka v objížďce a hlodavec na smaltovaném loži

Objížďka v objížďce a hlodavec na smaltovaném loži
9. listopadu 2020 Studio Radim Autor: Radka Rozkovcová

Humorné příspěvky facebookové stránky Městské policie Přerov baví tisíce lidí. Jedná se o tiskové zprávy popisující práci strážníků v terénu, ovšem psané jsou humoristickým stylem, který není pro policejní zápis vůbec typický. 

Hostem Radky Rozkovcové je autor těchto zpráv, Miroslav Komínek, zástupce ředitele Městské policie Přerov.

Miroslav Komínek – zástupce ředitele Městské policie PřerovJe to výhoda, když má policista smysl pro humor? Jaká je náplň práce policejního rady? Jaká oznámení řeší strážníci městské policie nejčastěji? Má konkrétně Přerov nějaká specifika? Jaký smysl má tento způsob komunikace s veřejností?

Rozhovor proloží ukázky z tiskových zpráv.


"Ulice v neděli po půlnoci byly vzhledem k zavřeným barům liduprázdné a jen lampy na mokrých chodnících vykreslovaly osamělým chodcům lesklé obrazce. Na tísňové lince 156 v tu chvíli zazvonil telefon. Na druhé straně sluchátka se ozval rozrušený ženský hlas. Žena stálé službě sdělila, že při venčení psa zaslechla ze žlutého kontejneru na plasty strašidelné bublavé zvuky a nemá odvahu se podívat dovnitř. K děsivé nádobě na recyklovaný odpad dorazila hlídka během pár minut. Nočním tichem, přerušovaným jen ševelením deště, se ozývalo prapodivné klokotání. Strážníci odklopili víko a útroby kontejneru pročísly kužely policejních baterek. Mezi ostatním odpadem nedlel vraždící klaun, ani jeho poslední oběť, ale dětská hračka, ve které původní majitel ponechal skomírající baterii. Strážníci vyjmutím energetického zdroje zasadili hračce ránu z milosti a okolí se opět ponořilo do ticha."