Olomoucké barokní slavnosti 2020

Olomoucké barokní slavnosti 2020
31. července 2020 Studio Radim Autor: Radka Rozkovcová

Olomoucké barokní slavnosti patří ke každoročním stálicím kulturní nabídky letních prázdnin ve městě. K mikrofonu si Radka Rozkovcová pozvala tiskovou mluvčí festivalu, muzikoložku Jitku Korpasovou.

Jitka KorpasováV rozhovoru představíme konkrétní program jednotlivých koncertů, které se uskuteční v průběhu srpna a na začátku září. Budeme také uvažovat nad tím, jak do plánování festivalu zasáhlo letošní koronavirové jaro a proč festival letos nenabízí primárně barokní operu v dobových kulisách Theatra Schrattenbach, ale soustředí se na koncertní produkci. A to nejen přímo barokní.

Na festivalu vystoupí renomované soubory jako Musica Florea nebo Musica Figuralis, prostor dostane i Letní škola barokní hudby pod vedením Romana a Terezy Válkových – frekventanti této školy budou absolvovat Bachovými kantátami v doprovodu Czech Ensemble Baroque. Vstup na všech pět koncertů Olomouckých barokních slavností je letos zdarma.

Jako hudební doprovod rozhovoru zazní Allegro ze Sonáty D dur Antonína Reichenauera v podání souboru Musica Florea, dále Adagio-Presto ze Sonaty Heinricha Ignaze Bibera, opět v podání souboru Musica Florea, dále Exultate Deo Františka Xavera Richtera v podání Czech Ensemble Baroque a na závěr zahraje Musica Figuralis Finale ze Symfonie in D Antona Neumanna.