Pomoc bližním jako zaměstnání?

Pomoc bližním jako zaměstnání?
16. dubna 2019 Studio Radim Autor: Alžběta Vašků

Občas o nich něco někde zaslechneme. Víme ale, s čím vším nám mohou pomoct? Na to, kým je sociální pracovník a co všechno jsou jeho kompetence, odpovídají dnešní hosté studia Radim. Věděli jste, že kromě nenadálých událostí v životě vám mohou třeba i zprostředkovat možnost pomáhat v rámci dobrovolnictví?

"Každý z nás se v nějaké fázi života může stát klientem sociální práce," říká docentka Tatiana Matulayová, vedoucí katedry Křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Sociální pracovník nemusí pomáhat jen v extrémních případech, jako je například domácí násilí nebo bezdomovectví, může pomoct třeba i ve chvíli, kdy někdo v rodině zemře. Třeba jen tím, že předá kontakty na další organizace a ubezpečí, že rodina ani v této situaci není sama.

Proč se rozhodla studovat právě obor sociální práce a proč se specializuje na problematiku rodiny, prozradí jedna ze studentek navazujícího magisterského studia Zdeňka Šebelová.

helping-the-elderly-1437135A také bude řeč o Dobrovolnickém centru Univerzity Palackého, díky kterému je zapojení se do dobrovolnické služby napříč různými oblastmi mnohem jednodušší než dřív. Centrum vzniklo v rámci projektu katedry Romspido a jeho cílem je zapojení marginalizovaných skupin (zejména Romů) do všech úrovní vzdělávání.

Poslouchejte dnes ve 20.15.