Radimova mozaika

Radimova mozaika

Pořad v souvislostech


Radimova mozaika
Budeme vysílat

Vstal z mrtvých
Velká výročí CČSH v Hradci Králové
Vstal z mrtvých
Vysílali jsme


Pomoc bližním jako zaměstnání?

Věřte - nevěřte aneb Velikonoce a co dál?

Trojklášteří Český Krumlov
Audioarchiv
8. listopadu 2018 Studio Radim Autor: Radka Rozkovcová

Do Muzea a galerie v Prostějově a do Vlastivědného muzea v Šumperku zveme prostřednictvím reportáží na výstavy s prvorepublikovou tematikou. Představujeme společenství Chvály Olomouc.

Muzeum a galerie v Prostějově nabízí do 12. prosince 2018 výstavu nazvanou "Lide československý, tvůj odvěký sen stal se skutkem!". Výstavou provázel redaktorku Radku Rozkovcovou historik Václav Horák, který nechal nahlédnout do sledu událostí předcházejících vzniku Československa. V sále věnovaném první republice se dozvíte mimo jiné třeba o oděvnictví, jež je pro Prostějov příznačné. V koutku připomínajícím prezidenta T. G. Masaryka uvidíte například jeho kabát.

Vlastivědné muzeum v Šumperku uspořádalo výstavu "Šumpersko v období první republiky 1918–1938". Její autorka Michaela Kollerová se v komentované prohlídce, kterou natočila Radka Rozkovcová, vypravuje proti běhu času a prostřednictvím dvou- i třírozměrných exponátů přibližuje hospodářský, politický, společenský i každodenní život regionu a jeho obyvatel. Výstava je přístupná do 27. ledna 2019.

spk_Pohled do výstavy Šumpersko v období první republiky (1918 - 1938)spk_fotokoutekspk_Ukázky meziválečné módy a dobové interiéry na výstavě Šumpersko v období první republiky (1918-1938)

spk_IMG_6162spk_IMG_6172spk_IMG_6178

spk_katalog výstavyspk_IMG_20180919_093657

V závěrečné části pořadu hovoří redaktorka Alžběta Vašků s Vojtěchem Jiříčkem, který vede společenství Chvály Olomouc, a sice o chválách Hospodina jako o životním stylu. Toto společenství pořádá pravidelná modlitební setkání na Svatém Kopečku, v Litovli a Náměšti na Hané. „My toužíme žít tento životní styl. Toužíme přinášet nebe na zem, a to doslova. To znamená, že když budu pracovat, tak budu hledat, jak tam můžu hlásat evangelium, jak tam můžu milovat ty lidi, jak můžu změnit tu atmosféru. Já věřím i v to, že my máme být ne jenom teploměr – ono se to tak někdy krásně říká – že můžu být teploměr, který zanalyzuje, jak to tu je, já jsem ten věřící, vy to nemáte dobře, nebo můžu být termostat, který přijde a mění tu atmosféru, přináší lásku,“ říká Vojtěch Jiříček v rozhovoru s Alžbětou Vašků.

vojtech_jiricek_02vojtech_jiricek_01vojtech_jiricek_03