Radimova mozaika

Radimova mozaika

Pořad v souvislostech


Radimova mozaika
Budeme vysílat

Genius loci Vrchní Orlice
Kostel svatého Jana Křtitele ve Frýdku
Salesiánské prázdniny
Vysílali jsme


Kostel svatého Jana Křtitele ve Frýdku

Skauti Evropy - Litoměřice

Služba kaplana v ostravské vazební věznici
Audioarchiv
17. prosince 2018 Studio Radim Autor: Alžběta Vašků

"I drobnost může udělat radost někomu třeba tisíc kilometrů odsud," říká Anna Borková v souvislosti s projektem Vánoční balíčky pro Ukrajinu. Ten je jedním z kamínků předvánoční Radimovy mozaiky.

O rozdávání dárků se budeme bavit také s koordinátorkami studentského projektu Vánoce pro všechny, Veronikou Špalkovou a Nelou Chudovou. 

Mozaiku dotvoří pozvání na výstavy s vánoční tematikou. V Informačním centru Zvonice Soláň probíhá výstava betlémů současných valašských a severomoravských umělců, k vidění je celkem čtyřicet tři betlémů od nejobyčejnějších po ty se stovkami figur.

Muzeum Kroměřížska zase navozuje atmosféru radostné nostalgie svou výstavou s názvem Vánoční kouzlo starých časů. A Slovácké muzeum Uherské Hradiště zase trochu prosvěcuje zimní krátké dny expozicí věnující se symbolice světla v době adventu a Vánoc. Jak stará je tradice zapalování adventního věnce? Kdy se na vánočním stromku poprvé rozsvítila elektrická světla? K čemu se používala nekonečná svíčka?

Kamínky mozaiky odpoví nejen na tyto otázky.

NyníKomorní hudba
Skladba: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75 (1887) - Larghetto; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony