Spolek Šance pro naše děti

Spolek Šance pro naše děti

Pořad v souvislostech


Spolek Šance pro naše děti
Budeme vysílat

Mariánská Týnice po 300 letech
Ave Dulcissima Maria
Sluch
Vysílali jsme


UP aktuálně – výběr novinek z Univerzity Palackého

Advent a Vánoce mezi lidmi v nouzi

Liturgické textilie
Audioarchiv
15. listopadu 2021 Studio Olomouc Autor: Magdaléna Kubatková

Spolek Šance pro naše děti působí v Římskokatolické farnosti Valašské Meziříčí a vyvíjí činnost věnovanou zvláště předškolním a školním dětem, mládeži a společenstvím ve farnosti. Podporuje aktivity pořádané církevní Základní školou Salvátor pro její žáky a v současné době rekonstruuje budovu, v níž bude škola sídlit. Členové spolku věří, že přestěhování do nové budovy nastane v letech 2023/2024. 

Evžen Hlavica, Miloš Skýpala, Ladislav DenkEvžen Hlavica, Miloš Skýpala, Ladislav Denk a P. Pavel Stefan vysvětlí, jak probíhá renovace staré budovy, kdo přišel s nápadem budovu zakoupit, jaká úskalí je na dosavadní cestě k nové škole potkala a jakým způsobem se s nimi vyrovnali.

Vizualizace budovy pro ZŠ Salvátor"Nejsme na konci, ale na samotném počátku, jsme na konci první, a troufnu si říct jednodušší, ne-li nejjednodušší etapy. (...) Ani sebelepší projektant nedokáže postihnout všechno ve všech detailech prováděcího projektu," uvedl Evžen Hlavica.

historická fotka budovybudova pro ZŠ SalvátorPuvodní stav před rekonstrukcíSpolek Šance pro naše děti můžete sledovat také na facebookových stránkách.

Pořad připravila Magdaléna Kubatková ve spolupráci s Gabrielou Žilinskou a zvukařem Jardou Topinkou.