Vstříc překážkám! aneb přes bariéry až na Sněžku

Vstříc překážkám! aneb přes bariéry až na Sněžku

Pořad v souvislostech


Vstříc překážkám! aneb přes bariéry až na Sněžku
Budeme vysílat

Adopce významných hrobů
Farářka, učitelka a současně maminka
110 let Orla v Novém Jičíně
Vysílali jsme


Křesťanští teologové prvních tří století

České nebe – Bl. Marie Restituta Kafková
O naší národní identitě
Audioarchiv
13. října 2020 Studio Radim Autor: Magdaléna Kubatková

Proč nevidomí touží vylézt na Sněžku? Není bláhovost sjíždět řeku, když jste na vozíku?

ilustrační fotoExpedice přes bariéry, zkráceně přes bar, je akce, kterou již po sedmé pořádají studenti katedry Aplikovaných pohybových aktivit Univerzity Palackého.

S deseti handicapovanými účastníky, pedagogy a dalšími dobrovolníky se studenti magisterského ročníku vypravili překonat česká místa, která sice nenabízela bezbariérový přístup, ale ani přesto nezabránila tomu, aby se odhodlaní turisté mohli plavit po řece Vltavě, na kolech projet jižní Moravou a nebo vystoupat na Sněžku. 

ilustrační fotoO tom, že nic není nemožné a žádná překážka není nepřekonatelná, jsme se bavili v olomouckém studiu Radia Proglas se studentskou koordinátorkou letošní Expedice přes bariéry Gabrielou Adámkovou, garantem výpravy Ondřejem Ješinou a nevidomým účastníkem expedice Stanislavem Foretem. Ten mimo jiné prozradil, kolikrát se "cvaknul" a neochudil posluchače ani o svůj oblíbený vtip.

Jaké speciální vybavení museli organizátoři sbalit? Kolik taková výprava stojí? A jak se překonává  dno vlastních sil? Tak to se dozvíte při poslechu pořadu Vstříc překážkám!

Moderuje Magdaléna Kubatková.

ilustrační foto ilustrační foto

ilustrační fotoilustrační foto