YouToo

YouToo

Pořad v souvislostech


YouToo
Budeme vysílat

Mariánská Týnice po 300 letech
Ave Dulcissima Maria
Sluch
Vysílali jsme


UP aktuálně – výběr novinek z Univerzity Palackého

Advent a Vánoce mezi lidmi v nouzi

Liturgické textilie
Audioarchiv
29. září 2021 Studio Olomouc Autor: Magdaléna Kubatková

I na tvém hlase záleží! To je motto projektu YouToo, který chce povzbudit mladou generaci k účasti ve volbách a oživit v ní zájem o veřejné dění. 

Věděli jste, že  více než polovina mladých ve věku 18–25 let má pocit, že nedokáže ovlivnit podobu české politiky, a využít možnosti vyjádřit svůj názor v říjnových volbách se chytá asi jenom třetina z nich?

ilustrační plakátProjekt YouToo vznikl jako jedna z možných odpovědí na otázku, jak tento přístup mladé generace změnit, vzbudit v ní zájem o veřejné dění a především ji povzbudit k účasti ve volbách. Jádro projektu tvoří skupina dobrovolníků zejména z řad vysokoškolských studentů, kteří chtějí skrze interakci s žáky posledních ročníků středních škol připomenout, že stojí za to zajímat se o aktuální dění v naší zemi.

ilustrační plakátSkrze iniciativu YouToo mohou učitelé a ředitelé středních škol po celé ČR využít nabídku aktivity dobrovolníka, pro tyto účely proškoleného VŠ studenta, který prostřednictvím interaktivního vstupu do výuky připomene žákům posledního ročníku, že jejich hlas má cenu a že na jejich názoru opravdu záleží.

Hosty Magdalény Kubatkové budou Anna Kačmaříková a Ondřej Kačmařík.